gap başlık

logo

LAVANTA YETİŞTİRİCİLİĞİNE TAM DESTEK

LAVANTA YETİŞTİRİCİLİĞİNE TAM DESTEK

Vali Hulusi Şahin’in himayelerinde geçen yıl başlatılan ve GAP Kalkınma İdaresinin desteğiyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen Tıbbi Aromatik Bitkileri Geliştirme Projesi kapsamında dört çiftçimize 22 bin adet lavanta fidesi dağıtıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşma yapan Vali Şahin, ilimizdeki tarım ürünlerini çeşitlendirmek ve birim alanda daha fazla gelir elde edilen ürünleri Batman çiftçisiyle buluşturmak amacıyla bu projeyi başlattıklarını ifade ederek “Batman’da iki yıl içinde tıbbi aromatik bitki yetiştirilmesine yönelik birçok denemelerimiz oldu. Bunların içerisinde en önemlisi lavantaydı. Çok su istemeyen ve toprağı çok yormayan lavanta bitkisinin yetiştirilmesinde, Batman’da ciddi bir başarı elde edildi. Bu yıl da çiftçimizin bizleri teşvik etmesiyle beraber yeni yerlerde lavanta yetiştirilmesini deneyerek ekim alanlarını arttırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından Vali Şahin, dört çiftçiye; 12 dekarlık alanda yetiştirilmek üzere 22 bin lavanta fidesi ve ihata teli dağıttı.

Share
253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ