logo

KÖYLÜLER YOLLARININ YAPILMASINI İSTİYOR

KÖYLÜLER YOLLARININ YAPILMASINI İSTİYOR

Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Tosun Pınar köyü sakinleri, yollarının yapılması istiyor.

Kozluk’a bağlı Tosun Pınar köyü sakinleri, köy yollarının yapılmamasına tepki göstererek, yolların biran önce yapılmasını istediler.

Bozuk ve toprak olması nedeniyle her yağmur yağdığında yollarının adeta çamur deryasına döndüğünü söyleyen köylüler, yetkililerin seslerini duymasını istediler.

Köylüler, yollarının bozukluğu sebebiyle çamura batmamaları için çoğu zaman çocuklarını sırtlarında taşıyarak köy okuluna kadar taşıdıklarını belirttiler. Yazın tozdan, kışında çamurdan yollarının geçilmediğini ifade eden köy sakinleri, mağduriyetin giderilmesini bekliyor.

“DEFALARCA MÜRACAATTA BULUNDUK AMA BİZE YARDIMCI OLMUYORLAR”

Köy Hizmetleri bir metrekare asfalt yapmamış. Bunun için defalarca gidip müracaatta bulunduk ama bize yardımcı olmuyorlar. Biz Kozluk ilçesine bağlıyız ama bu sebeplerden dolayı Batman’a bağlanmak istiyoruz. Köy Sakinleri; Defalarca gidiyoruz ama bize yardımcı olmuyorlar. Yollarımız çamurdan geçilmiyor.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI SIRTIMIZDA TAŞIYARAK OKULA GÖTÜRÜYORUZ”

Yaşadıkları mağduriyeti dile getiren köy sakinleri “Yetkililerden ricamız gelip yollarımızı yapsınlar. Çocuklarımızı çamur içerisinde sırtımızda taşıyarak okula götürüyoruz. Kışın traktörlerle ana caddeye çıkabiliyoruz. Tek arzumuz yollarımızın yapılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ