gap başlık

logo

KORONA GÜNLERİNDEN BATMAN SPORUNA DAİR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Öncelikle korona günlerinden herkese merhabalar, saygılar. Bu sıkıntılı günler hepimizin malumu ve son günlerin değişmez gündemi.

Yazılarımı takip eden siz değerli okurlarımızın da bildiği üzere yerel spor gündemi üzerine amatör ruhla yorum ağırlıklı yazılar yazmaktayım. Uzun süredir ertelenen spor etkinlikleri ve de dünyanın içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde elim yazı yazmaya gitmedi, yazamadım. Ama biizniAllah bu günlerde geçecek ve hayat eninde sonunda yeni normal denen süreçten de geçerek eski seyrini bulacaktır.

Beni bu sıkıntılı günlerde yazı yazmaya sevk eden şey, şehrimizin gençleri adına bir umut ışığı olarak gördüğüm bir konu, bu önemli konu hakkında yazı yazmak istedim ki unutulmasın, kayıtlara dursun;

Çünkü “Akıl Unutur Satır Unutmaz” demiş büyüklerimiz…

Gazetemizin imtiyaz sahibi Sn. Mansur Obut ’un bu alanda öncülük ettiği, korona ve izolasyon günlerinde bir akşam klasiği haline gelen, Batmanımızın öne çıkan simaları, siyasileri ve devlet adamları ile yaptığı Batmanın sorunlarının, isteklerinin ele alındığı ve de geleceğe dair yorumlamaların yer aldığı, izleyenlere keyif veren soru cevap ve sohbet tadındaki facebook canlı yayınları hepinizin malumudur. Öncelikle kendisini bu korona günlerinde “eve kapanan” Batman halkına sunduğu bu canlı yayın hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

15.05.2020 Cuma akşamı yapılan büyük ilgi toplayan yayının çok ağır bir konuğu vardı. Canlı yayın konuğu Batmanımıza hem Belediye Bşk. Vekili hem de Vali olarak aralıksız hizmet etmeye devam eden Sn. Hulusi Şahin‘di.

Bir saate yakın süren yayında Sn. Valimiz gündeme dair konuların yanında imardan ulaşıma, sosyal hayattan, sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda Batman halkına müjdeler verdi, Belediye ve Valilik kanalıyla yapılan tüm hizmetler hakkında kısıtlı sürede imkanlar nispetine bizleri aydınlattı.

Sn. Hulusi Şahin’in Batman için yapacağı hizmetleri arasında bahsettiği ve bu yazıyı kaleme almamda en büyük rolü olan konuya gelecek olursak!

Sn. Valimiz pandemi süreci sonlandıktan sonra Batman gençliğinin spora yönlendirilmesi noktasında, eski Kayyum Ertuğ Şevket Ersoy döneminde aktif olarak sporcu yetiştirilen ve seçim sürecinden sonra birçok alanda pasifize edilen Spor Hizmetleri Müdürlüğün yeniden aktif biçimde çalışmalarına devam edeceği müjdesini verdi.

Batman Petrol Spor hakkında da konuşan valimiz takımımızın mali durumu, takıma yapılan destekler ve vurulan darbeler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Takıma kimlerin darbe vurduğunu ve kimlerin destek olduğunu ilk ağızdan bizlerde öğrenmiş olduk, bu konulara çok girmeyeceğim yaşanıp geçen bir süreçti sonuçta, merak edenler yayın kaydına sosyal mecralardan ulaşabilir.

Batman Petrol Spor düşmeyecek ve önümüzdeki sezonlarda üst sıralar ve üst ligler için mücadele edecek diyen Sn. Hulusi Şahin, gelecek adına da hepimizin özlem duyduğu Batmanlı oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro yapısının planlandığı ve çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi. Bunun yanında amatör takımlara da gereken desteklerin sunulacağını söyledi.

Bu açıklamalar şehrimizin genç sporcuları adına bir umut ışığıdır, zira şehrin gençlerine ve sporuna bu derece önem veren mülki amirlere sık rastlayamıyoruz, bu fırsat değerlendirilmelidir.

Batmanlı genç sporcu kardeşlerime naçizane tavsiyem, eğitimlerini aksatmadan memleket bilinci ile bilinçlenmeleri, kendilerini meşgul oldukları spor alanlarında en iyisi için geliştirmeleri ve şehrimizin yükünü geçmişteki gibi omuzlamalarıdır.

Bunu başaracak olan geçlerimiz hem şehirlerine hizmet etmiş olmanın gururunu yaşayacak hem de bayrağı arkadan gelecek olan kardeşlerine devrederek kendi ikballeri için büyük bir adımlar atmış olacaklardır.

Her şey Temiz, Erdemli ve Bilinçli bir Batman Gençliği İçin.

Kalın Sağlıcakla…

Share
5961 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI; FAİLİ MEÇHUL!..

  14 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  15 Temmuz 2016 yılında kalleş ve hain FETÖ’nün darbe girişimine karşı ülkede yaşayan hemen hemen her kesimden halkımızın göstermiş olduğu kahramanlık destanı, sanırım yüz yıllar boyunca tarihimizdeki yerini alacaktır. 251 şehit ve binlerce gazimizle birlikte halkımızın tüm il, ilçe, belde, köy ve mahallerde  direnerek püskürttüğü bu alçak darbe girişimin ardından geçen 4 yılsonunda, devletin birçok kademesinde FETÖ operasyonları yapıldı ve büyük bir oranda devletin içine sızmış FETÖ’cüler temizlenemeye başladı. Bana göre gücünü ve varlığ...
 • 15 TEMMUZ DİRİLİŞ GÜNÜNDE BATMAN….

  13 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Melun ve meşum kalkışmanın dördüncü senesini geride bırakacağımız güne adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. 2016 yılının 15 Temmuz tarihinde başlayan ve ülkemizi uçuruma götürmesi için kurgulanan kirli senaryo, 80 milyon insanımızın bir ve beraber olmasıyla birlikte akamete uğratılmış ve bir milletin direnişten dirilişi tarihe altın harflerle yazılmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra dünyada yaşanan tartışmaları ve gelişmeleri sadece dış politikaya hamletmek gerçeklikten uzak bir davranış olur. Zira, içimizdeki hainlerle ülkemi...
 • NECAT NASIROĞLU VAKFI, BATMAN HALKIYLA GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAK…

  08 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Yaklaşık 15 günlük kısa bir tatilden sonra tekrar sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum… Yaptığım kısa tatilin yanısıra bazı eş, dost ve akraba ziyaretleri gerçekleştirdim ve bu ziyaretleri de sosyal medya hesaplarımdan, siz değerli takipçilerime paylaşmıştım. Kişisel olarak benim hayatımda son derece önemli ve değerli bir yere sahip olan rahmetli H. Necat Nasıroğlu ve ailesine olan hayranlığımı ve sevgimi birçok makalemde kaleme almış ve dile getirmiş biriyim… Batmanımıza ekonomi başta olmak üzere eğitimden sağlığa, sosyal y...
 • GİZEMİN KEŞFİNE ÇIKMAK: ARKEOLOJİ

  08 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Sevgili dostlar; Sizlerle bugün ilginizi çekeceğini düşündüğüm ve mesleki anlamda ilerlediğim arkeolojiyi konuşmak istiyorum. Günümüz stresi ve pandemi sürecinden bir nebze uzaklaşmak umarım sizlere iyi gelecek. Tarihler boyu süregelen varoluş çabası ve var olanı koruma içgüdüsü birçok alanda olduğu gibi gizemin kaynağı arkeoloji biliminde de kendine yer bulmuştur. Eskiyle özdeşleşen arkeoloji her zaman arama; bulma ve anlamlandırma çabası içinde var olmaya devam etmektedir. Arkeoloji nedir; neyle ilgilenir; soruları her zaman bir mera...