gap başlık

logo

KORONA GÜNLERİNDEN BATMAN SPORUNA DAİR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Öncelikle korona günlerinden herkese merhabalar, saygılar. Bu sıkıntılı günler hepimizin malumu ve son günlerin değişmez gündemi.

Yazılarımı takip eden siz değerli okurlarımızın da bildiği üzere yerel spor gündemi üzerine amatör ruhla yorum ağırlıklı yazılar yazmaktayım. Uzun süredir ertelenen spor etkinlikleri ve de dünyanın içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde elim yazı yazmaya gitmedi, yazamadım. Ama biizniAllah bu günlerde geçecek ve hayat eninde sonunda yeni normal denen süreçten de geçerek eski seyrini bulacaktır.

Beni bu sıkıntılı günlerde yazı yazmaya sevk eden şey, şehrimizin gençleri adına bir umut ışığı olarak gördüğüm bir konu, bu önemli konu hakkında yazı yazmak istedim ki unutulmasın, kayıtlara dursun;

Çünkü “Akıl Unutur Satır Unutmaz” demiş büyüklerimiz…

Gazetemizin imtiyaz sahibi Sn. Mansur Obut ’un bu alanda öncülük ettiği, korona ve izolasyon günlerinde bir akşam klasiği haline gelen, Batmanımızın öne çıkan simaları, siyasileri ve devlet adamları ile yaptığı Batmanın sorunlarının, isteklerinin ele alındığı ve de geleceğe dair yorumlamaların yer aldığı, izleyenlere keyif veren soru cevap ve sohbet tadındaki facebook canlı yayınları hepinizin malumudur. Öncelikle kendisini bu korona günlerinde “eve kapanan” Batman halkına sunduğu bu canlı yayın hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

15.05.2020 Cuma akşamı yapılan büyük ilgi toplayan yayının çok ağır bir konuğu vardı. Canlı yayın konuğu Batmanımıza hem Belediye Bşk. Vekili hem de Vali olarak aralıksız hizmet etmeye devam eden Sn. Hulusi Şahin‘di.

Bir saate yakın süren yayında Sn. Valimiz gündeme dair konuların yanında imardan ulaşıma, sosyal hayattan, sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda Batman halkına müjdeler verdi, Belediye ve Valilik kanalıyla yapılan tüm hizmetler hakkında kısıtlı sürede imkanlar nispetine bizleri aydınlattı.

Sn. Hulusi Şahin’in Batman için yapacağı hizmetleri arasında bahsettiği ve bu yazıyı kaleme almamda en büyük rolü olan konuya gelecek olursak!

Sn. Valimiz pandemi süreci sonlandıktan sonra Batman gençliğinin spora yönlendirilmesi noktasında, eski Kayyum Ertuğ Şevket Ersoy döneminde aktif olarak sporcu yetiştirilen ve seçim sürecinden sonra birçok alanda pasifize edilen Spor Hizmetleri Müdürlüğün yeniden aktif biçimde çalışmalarına devam edeceği müjdesini verdi.

Batman Petrol Spor hakkında da konuşan valimiz takımımızın mali durumu, takıma yapılan destekler ve vurulan darbeler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Takıma kimlerin darbe vurduğunu ve kimlerin destek olduğunu ilk ağızdan bizlerde öğrenmiş olduk, bu konulara çok girmeyeceğim yaşanıp geçen bir süreçti sonuçta, merak edenler yayın kaydına sosyal mecralardan ulaşabilir.

Batman Petrol Spor düşmeyecek ve önümüzdeki sezonlarda üst sıralar ve üst ligler için mücadele edecek diyen Sn. Hulusi Şahin, gelecek adına da hepimizin özlem duyduğu Batmanlı oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro yapısının planlandığı ve çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi. Bunun yanında amatör takımlara da gereken desteklerin sunulacağını söyledi.

Bu açıklamalar şehrimizin genç sporcuları adına bir umut ışığıdır, zira şehrin gençlerine ve sporuna bu derece önem veren mülki amirlere sık rastlayamıyoruz, bu fırsat değerlendirilmelidir.

Batmanlı genç sporcu kardeşlerime naçizane tavsiyem, eğitimlerini aksatmadan memleket bilinci ile bilinçlenmeleri, kendilerini meşgul oldukları spor alanlarında en iyisi için geliştirmeleri ve şehrimizin yükünü geçmişteki gibi omuzlamalarıdır.

Bunu başaracak olan geçlerimiz hem şehirlerine hizmet etmiş olmanın gururunu yaşayacak hem de bayrağı arkadan gelecek olan kardeşlerine devrederek kendi ikballeri için büyük bir adımlar atmış olacaklardır.

Her şey Temiz, Erdemli ve Bilinçli bir Batman Gençliği İçin.

Kalın Sağlıcakla…

Share
6307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

  • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

    14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

    Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
  • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

    11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

    Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
  • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

    04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

    Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
  • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

    04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

    Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...