logo

KÖROĞLU KIRAÇ “UYUŞTURUCU ÜZERİNDE CİDDİYETLE DURUYORUZ”

KÖROĞLU KIRAÇ “UYUŞTURUCU ÜZERİNDE CİDDİYETLE DURUYORUZ”

Batman Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Aylık Toplantısını Batman Siirt Mali Müşavirler Bölge Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Batman’da koronavirüs vakalarının görüşüldüğü toplantıda Halk Sağlığı Başkanı Serkan Sünger “Pandemi ile topyekûn mücadele ediyoruz. Herkese yetecek kadar aşı geldi. Şuan 50 yaş üstü aşılama çalışmamız devam ediyor. Fakat Güneydoğu’daki aşılanma oranı batıya göre daha düşük. Batman’da aşılanma oranımız 110 bine ulaştı ama yeterli değil. Batman’da vaka durumumuz gerçekten iyi seviyede. Şuan hastanelerdeki yatak doluluk oranı ve hasta yüzde 30’un altına inmiş durumda” dedi.

KÖROĞLU KIRAÇ, ÇALIŞMALARI ANLATTI

Batman’da uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadelenin görüşüldüğü toplantıda Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ise “Uyuşturucu üzerinde ciddiyetle duruyoruz. Gençlerimiz ve yetişkinlerimizin bu illetten kurtulması için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Uyuşturucu bir arz talep meselesidir. Uyuşturucu kullanan varsa, torbacılar satıcılar vs. eksik olmaz. Uyuşturucuya başlama yaşı diğer illerde 17-18 yaşlarda iken Batman’da 15’lerde. Sadece esrar bazlı olarak 3 ton uyuşturucu yakalamışız. Uyuşturucuyla mücadelede birlikte hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ