gap başlık

logo

KİMDEN YANASINIZ?


İhsan Pınar
ihsan@batmangapgazetesi.com

Her ağzını açan Hak, Adalet, Barış, Özgürlük, Demokrasi, İnsan Hakları… İstediğini ve bunun için mücadele ettiğini söylüyor.

Ama icraatlara baktığınızda: Adaleti yargıya dönüştürmüşler; ağızlarında küfür, ellerinde silah ve sopalarla, Barış sloganları eşliğinde muhaliflerine saldırmaktadırlar; Özgürlük sloganlarıyla kendileri gibi düşünmeyenleri katletmektedirler; Demokrasiyi, başkalarını ezmek ve sömürmek için maske olarak kullanmaktadırlar; İnsan hakları diyorlar ama kendilerine teslim olmayan, kendileri gibi düşünmeyenleri insan görmemekte, hayvana verdikleri değerin vergisini bile esirgemektedirler.

Allah (cc) Kur’an’ı Kerimde, küçücük bir sivrisinek üzerinden Hak ve batıl tercihleriyle bizleri uyarmaktadır. Kimileri küçücük bir sivrisinek üzerinden Allah’ı yargılamakta, kimileri de Allah’ın ayetlerine hikmetle bakıp safını belirlemektedir.

Güncel Filistin meselesi de yüzlerdeki birçok maskeyi indirerek, birçok kesimin gerçek yüzünü açığa çıkarmaktadır. Kulak ve gözlerimizi harici her şeye kapatıp sadece yaşananlara baktığımızda: Filistinlilerin evlerinin basıldığını ve evlerine el konulduğunu görüyoruz.

Camide ibadet halindeki Müslümanlara saldırılıyor. Gazze’ye hapsedilmiş 2 milyon insan Uçak ve füzelerle bombalanmakta, evleri başlarına yıkılmaktadır. Kadın, çocuk, yaşlı, hasta, aileler çocuklarıyla beraber katledilmektedir. Bu mazlumların yıkılmış evler altında çıkarılan parçalanmış bedenleri, gözyaşları, insanlığa haykırışları ciğerlerimizi parçalamaktadır. Bir hayvana eziyet edilmesine, bir ağacın kesilmesine tepki gösteren samimi bir insanın, bu acıları içinde hissetmemesi mümkün değildir.

Ama gel gör ki, bu açık zulüm karşısında bile bazıları tıynetlerinin veya aldıkları görevlerinin gereği, işi sulandırmakta, bulandırmakta, kafaları karıştırmaktadırlar.

İnsan olmanın hakkı ve sorumluluğu olarak fıtratı bozulmamış Yahudi, Hıristiyan, Ateist… Birçok insan, Siyonist İsrail’in yaptığı işgal ve katliamları lanetlemektedir. İnsan ve Müslüman olmanın sorumluluğu gereği Filistinlilere sahip çıkıp, işgalci ve katil Siyonist devleti lanetleyenler var.

Mazlum oldukları, antiemperyalist, devrimci…

Oldukları için işgalci katil İsrail devletini lanetleyenler var. Selahaddin Eyyubi’nim torunları mazlum ve Müslüman Kürtler olarak, zulme uğrayan mazlum ve Müslüman Filistin halkını savunanlar var. Ama bakıyorsun kimleri Kürt, Arap ve Türklük üzerinden, kimileri Tayyip Erdoğan karşıtlığı ve esasında İslam’a olan kinlerinden dolayı, Filistinlilerin direnişini töhmet altına sokarak, açık veya dolaylı katil Siyonistlerin zulmüne taraf olmaktadır.

Hiç kimse kendini kandırmasın ve hiçbir maskenin arkasına gizlemesin. Çünkü kıçları gözüküyor. Kendilerini bütün insanlardan üstün ırk gören Siyonist İsrail’in, Kürtleri sevdiği ve Müslüman Arap ve Türklerin Kürtleri parçaladığı bilinçli bir saptırmadır.

Müslüman da yanlış, hata ve haksızlık edebilir ki, asla bunu tasvip etmez ve ayırım yapmadan karşısında dururuz. Ama Kürtlere ve halklara zulmeden İslam değil, sizin hayranı olduğunuz ideolojiler ve sistemlerdir. Kürtleri 5 parçaya bölen yaranmaya çalıştığınız İngiltere, Fransa ve diğer emperyalistlerdir. İnkâr, tehcir ve asimilasyon uygulayan batının başımıza bela ettiği sistem ve sizin gibi batı işbirlikçileriydi. Şikâyet bahanesi yaptığınız zulüm ve haksızlıkları yapanlar; sizin gibi kendilerine Laik, demokrat, Sosyalist, çağdaş, İlerici diyen batıyı kıble edinmiş işbirlikçilerdi. Halkın seçtiği Müslüman M, Mursi’yi ABD, İsrail ve işbirlikçileri Arap krallarının destek ve teşvikiyle askeri darbeyle indiren ve katleden katil Sisi’nin zulümlerinden mesul tutmak nasıl bir akıl tutulmasıdır.

Geçmişte ve halkı Müslüman ülkelerde yaşananlar hep böyle olmuş. Müslümanlara zulmedilmiş ama Müslümanlar suçlu gösterilmiş. Yahudi oyunu, hem bizi dövüyorlar, hem de “imdat” diye bağırıyorlar. Müslümanlar zulmetmedi, bilakis batının kurduğu bu sistemlerin ve işbirlikçi yöneticilerin en büyük mağduru oldular. Şeyh Said, Said Nursi, Qazi Muhammed, Şeyh Ahmet, Mele Mustafa Barzani, Mesut Barzani… Vs.

Çıkarlarını her şeyin üstünde tutan SSCB, İsrail, ABD ve AB devletleri, muhaliflerine karşı kullanmak veya bölge ülkelerinden daha çok tavizler koparmak için kullanmak istedikleri Kürtlere, defalarca ihanet ettiler.

 1. Başkanlığını Qazi Muhammed’in yaptığı Mahabat Kürt İslam Cumhuriyeti ve Mele Mustafa’nın başına gelenler bunun en iyi örnekleridir. O sebeple hiç kimse Kürtleri bahane göstererek zulmü desteklemesin.

Eğer Kürtlük gibi bir davanız olsa Kürtleri ayrıştıran ve katleden örgütlere destek olmaz, Selahattin Eyyubi’nin (ki Siyonistler onu düşman görürler ve tahammül etmezler), İsrail zulmünü kınayan ve Filistinlilerin yanında olduklarını belirten Özerk Kürdistan yöneticilerinin yolunda olurdunuz. Eğer Kürtlere birazcık sevgi ve saygınız olsa, kahır ekseriyeti Müslüman olan Kürtlerin inancına saygı gösterir düşmanlık etmezdiniz. Eğer Kürtleri sevseydiniz, katil Siyonistler ve Komünistler için Müslüman Kürtlere düşmanlık etmezdiniz.

Müslüman Kürtlere karşı İslam ve insanlık düşmanı emperyalist ve Siyonistlerle, terör örgütleriyle ve hatta şeytanla bile gönüllü işbirliği yapanlar asla Kürt dostu değillerdir.

Bir Kürdün, Müslümanın, devrimcinin, vicdan sahibi hiç kimsenin katil Siyonistlerin tarafında olması mümkün değildir. Siyonistler taraf olmanın üç sebebi olabilir.

1 – Yahudi, bir inançtan ziyade kendini üstün gören bir ırkın adıdır. Yani anlık çıkarları ve şeytani hileler dışında Kürt, Türk, Acem… Dışardan kimseyi kendilerinden kabul etmezler. Bunca açık zulme rağmen eğer hala birileri Siyonistleri savunuyorsa ya ajandır veya işbirlikçidir.

1 – emperyalist ve Siyonistler, memleketlerimizi işgal etmeden ve bizi dövmeden önce,  bizi bir arada tutan değerlerimizin içini boşaltır, aramıza ihtilaflar sokarak bizi birbirimize düşürürler. İçimizde her kademe ve her kesimden zayıf karakterli insanlar satın alır ve tetikçi olarak kullanırlar. Yani her alanda paralı askerler kullanırlar.

3 – Yanlış bilgi, karektersizlik ve liyakatsızlıklarından dolayı içlerinde biriktirdikleri kin ve nefretle İslam ve Müslümanlara karşıtlık ve düşmanlık yüzünden akıl, vicdan ve insanlıktan kopmuş zavallılar…

Herkes maskesini çıkarsın ve kendini kontrol etsin. İnsan olarak bu zulümleri görmeyip lanetlememek mümkün değil. Eğer kem, küm, ama… Larla kendinizi kandırıyorsanız, bilin ki insanlıktan kopmuşsunuz. Ya yanlış bilgilerle yaptığınız İslam ve Müslüman düşmanlığımınız sizi kör ve sağır etmiş; ya Siyonist ve emperyalistlerden para alan bir işbirlikçisiniz ya da para alan bazı ajan ve işbirlikçiler tarafından yanlış bilgilerle kullanılıyorsunuz.

Tercih sizin ama herkes ne olduğunu ve karşı taraftan nasıl görüldüğünü bilsin.

Filistinlilerin yanında, işgalci ve katil Siyonist İsrail’e taş atan bir Yahudi Haham, bir Hıristiyan Rahip, bir ateistten utanmıyorsanız, bari susun da zalime taraf olarak lanetlenmeyin.

Bir insan, bir Müslüman, antiemperyalist bir devrimci, mazlum bir Kürt ve Selahaddin Eyyubi’nin yoldaşı olarak mazlum ve Müslüman Filistin halkının yanında, işgalci katil Siyonistlerin zulmünü lanetliyorum.

Bütün etki ve etiketlerden sıyrılıp bu açık zulüm karşısında kendi akıl ve vicdanınızla safınızı belirleyin.

Siz kimsiniz ve kimden yanasınız?

Share
2746 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİNİN ÖĞRETİM KODLARI PANDEMİYLE BİRLİKTE DEĞİŞTİ…

  26 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  ‘Bilim Dünyasına Açılan Pencere’ ilkesiyle öğrencilerine merhaba diyen Batman Üniversitesi, tarihine ve köklerine bağlı bir üniversite olma yolunda yaklaşık 12399 öğrenciye eğitim vermektedir. 9 fakülte, 1 enstitü, 4 yüksekokul, 7 MYO ve 15 araştırma merkeziyle ülkemizde bilimin gelişmesine katkıda bulunan Batman Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. İdris Demir’le başlayan öğrenci odaklı eğitim/öğretim anlayışı sayesinde öğrenciler için bir cazibe merkezine dönüşmektedir. Pandemiyle birlikte öğretim kodlarını değiştiren Batman Üniversitesi, dij...
 • PAHALILIĞA GÖZ YUMAN VİCDANSIZ BÜROKRAT VE SİYASİLER…

  19 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Son bir yıl içerisinde hayat pahalılığını dile getirmek için vatandaş bas bas bağırıyor, isyan ediyor, tepki gösteriyor… Biz eli kalem tutan bazı cesur gazeteciler, bu şikâyetleri gündeme taşıdık, ilgili ve yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştık ama nafile… Ne bizi, nede vatandaşın bu haklı isyanını ne duyan oldu, nede ilgilenen… Taki Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün yaptığı açıklamada hayat pahalılığıyla ve piyasalarda ciddi fahiş fiyat artışı yapan firmalarla mücadele edeceklerini açıkl...
 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...