logo

HÜDA PAR HALKI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE DAVET ETTİ

HÜDA PAR HALKI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE DAVET ETTİ

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, “Kitabını Al Gel” temasıyla yarın açık alanda düzenleyecekleri kitap okuma etkinliğine tüm halkı davet etti.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “toplumu teknolojik bağımlılıktan kurtarmak ve okumaya yönelik bir farkındalık oluşturmak” amacıyla 6 Ağustos Cumartesi günü saat 17.30’da Millet Bahçesinde kitap okuma etkinliğinin düzenleneceği belirtildi.

Kitap okuma etkinliğinde çekiliş ve hediyelerin de olacağını vurgulanan açıklamada, nitelikli ve duyarlı bireylerin yetişmesi ve gelişimi için kitap okuma alışkanlığı kazanmanın son derece önemli olduğuna işaret edildi.

“OKUMA İKİNCİ PLANA İTİLDİ”

Son dönemlerde okuma oranlarında bir düşüş yaşandığı ifade edilen açıklamada, “Çocuklar, gençler ve büyükler yani bir bütün olarak toplum, teknolojik cihazlara eskisinden daha fazla zaman ayırmaktadır. Maalesef ki okuma ikinci plana itildi. Okumanın ikinci plana itilmesi ve akıllı cihazların hayatın merkezine oturtulması, sorunları beraberinde getirdi. Ailede huzursuzluklar arttı, boşanmalarda oranlar yükseldi, hastalıklar çoğaldı. Tüm bunların bir sebebi de, teknolojik bağımlılıktır.” denildi.

“AMACIMIZ OKUMAYA YÖNELİK BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

“Toplumu teknolojik bağımlılıktan kurtarmak ve okumaya yönelik bir farkındalık oluşturmak için bizler de muhtelif çalışmalar yapma çabasında olduk” ifadelerine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Bu kapsamda okumaya teşvik etmek, okumaya dair bir farkındalık oluşturmak için ‘Kitabını Al Gel’ temasıyla ‘Açık Alanda Kitap Okuma Etkinliği’ düzenleyeceğiz. Kitap okuma etkinliğimiz, yarın saat 17.30’da Alyans Düğün Salonu karşısında bulunan Millet Bahçesinde olacaktır.”

“PROGRAMA BAY BAYAN TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Kitap okuma etkinliğinde çekiliş ve hediyelerin olacağı belirtilen açıklamada, “Etkinliğimize hem gençleri davet ediyoruz hem de büyükleri davet ediyoruz. Ebeveynler çocuklarıyla katılım gösterip birlikte kitap okuyabilir. Bu anlamda kitaba ve okumaya dair güzel ve anlamlı bir farkındalık olacaktır. Millet Bahçesinde düzenleyeceğimiz kitap okuma etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, programa bay bayan tüm halkımızı davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ