gap başlık

logo

HIRSIZLAR TRAFOLARA DADANDI!

HIRSIZLAR TRAFOLARA DADANDI!

Batman’da Bahçelievler, Şafak ve Seyitler mahallelerinde son iki haftada hırsızlık amacıyla 5 trafoya girildi. Hırsızların neden olduğu arızalar yüzünden yaklaşık 3 bin abone saatlerce elektriksiz kaldı.

Batman’da geçtiğimiz aylarda birçok kez görülen trafoda hırsızlık olayları son iki haftada beş kez yaşandı. Geçtiğimiz eylül ve ekim aylarında Gültepe, Belde, Çamlıtepe, GAP ve Fatih mahallelerinde 10 ayrı trafoda hırsızlık olayı yaşanmıştı. Kentte bu kez son iki haftada Bahçelievler, Şafak ve Seyitler mahallelerindeki beş trafo hırsızların hedefi oldu.

SABAH SAATLERİNDE YAŞANDI

Son beş hırsızlık olayı da sabah saat 07.00 sıralarında yaşandı. Her üç mahallede vatandaşların sabah işe gitmeye hazırlandıkları sırada yaşanan elektrik kesintileri üzerine ortaya çıkan hırsızlık olaylarının ilki 29 Mart’ta diğerleri ise 3-4-9-13 Nisan günlerinde meydana geldi.

Toplamda 3 bini aşkın elektrik abonesinin saatlerce enerjisiz kalarak mağdur olmasına neden olan beş olayda da hırsızlar, canlarını hiçe sayarak trafodaki bakır kabloları keserek çaldı. Olay yerine ulaşan Dicle Elektrik ekipleri hırsızların zarar verdiği trafolarda gerekli onarımları yaparak yeniden devreye aldı.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Batman Sistem İşletme Yöneticisi Umut Erpolat, son dönemde trafolara yönelik sık sık hırsızlık olaylarının yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşlardan trafo çevresinde tanık oldukları şüpheli durumları mutlaka kendilerine haber vermelerini istedi.

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ