gap başlık

logo

HAYAT KURTARAN MÜDAHALE

HAYAT KURTARAN MÜDAHALE

Batman’da kalp krizi geçiren 73 yaşındaki Cemile Çakır, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıla müdahale ile hayata döndü.

Kalp krizi geçiren 73 yaşındaki Cemile Çakır, yakınları tarafından Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Coşkun ve Op. Dr. Serkan Güme tarafından acil ameliyata alınan hasta, yapılan ilk müdahale ile adeta ölümden kıl payı kurtuldu. Ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Coşkun ve Op. Dr. Güme, “hasta bize geldiğinde kalp krizi geçiriyordu. Hemen müdahale edilmeseydi hayatını kaybedebilirdi. Acil anjiyo sonrası 3 damarın tıkalı olduğu anlaşıldı, bypass kararı verildi ve hiç beklemeden ameliyata alındı. Hastaya Bypass ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi” dedi.

“DOKTORLAR KOŞTURUNCA ÇOK KORKTUM”

Cemile Çakır, “Kalp krizi geçirdiğimi bilmiyordum. Çok ağrılarım vardı ve nefes almakta güçlük çekiyordum. Çocuklarım beni hemen hastaneye götürdü. Doktorların koşturmasını görünce çok korktum. Ölüyorum galiba dedim ve sonrasını pek hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde bypass olduğumu söylediler ve hayattaydım. Doktorlarım bana çok iyi baktı. Emeği geçen tüm ekipten Allah razı olsun” diye koştu.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ