gap başlık

logo

Hasankeyf’te İlk Akademik Destekli Çalıştayı

Hasankeyf’te İlk Akademik Destekli Çalıştayı

Hasankeyf Kaymakamlığı ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan Hasankeyf’in Cittaslow olma sürecindeki akademik destekli ilk çalıştay gerçekleştirildi.

İmzalanan çok yönlü iş birliği protokolüne istinaden Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven ve Hasankeyf Belediye Başkanı AbdulvahapKusen’in de katıldığı “Hasankeyf Cittaslow Stratejik Plan Arama Konferansı” gerçekleştirildi.

Hasankeyf’te yaşayan her kesimin temsil edildiği 60 kişilik bir grubun katıldığı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven’in moderatörlüğünü yaptığı arama konferansından elde edilen verilerle, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından oluşturulan Akademik komisyon tarafından “Hasankeyf Cittaslow Stratejik Planı” oluşturulacak ve plan Hasankeyf Kaymakamlığı’na sunulacak. Stratejik plandaki her bir hedef, Hasankeyf Kaymakamlığı, Hasankeyf Belediyesi ve diğer kurumlarca projelendirerek hayata geçirilerek Hasankeyf’in Cittaslow olma süreci; aktif, katılımcı ve bilimsel adımlarla gerçekleşecektir.

Share
517 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ