USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

WUSHU’DA 400 KİŞİYİ AĞIRLADIK

Batman’da 14-17 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenen, ‘Petrol Şehri Batman İller arası Wushu, Kungfu, Sanda ve Taulo’’ turnuvaları, muhteşem maçlara sahne oldu.

WUSHU’DA 400 KİŞİYİ AĞIRLADIK
17-11-2022 14:05
17-11-2022 14:07
Google News

Doğu ve Güneydoğu illerinden 400 sporcunun katılım sağladığı turnuva 19 Mayıs Spor salonunda yapıldı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “16 ilimizden 8 farklı kategoride 400 sporcu, antrenör ve idarecimize ev sahipliği yaptık. Batman olarak farklı branşlarda büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Amacımız farklı illerden gelen sporcularımıza yarışmanın dışında etikliği, ahlaklı olmayı ve dürüstlüğü aşılamaktır. Bizim için katılım sağlayan her sporcu şampiyon gibidir. Bu turnuvanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TURNUVA 4 GÜN SÜRDÜ

Wushu – Kungfu Federasyonu MHK üyesi Ahmet Erbay, 4 gün süren turnuvanın minik, yıldız, genç ve büyük kategorilerinin kadın ve erkek dallarında yapıldığını, Batman’ın kendilerini en iyi bir şekilde ağırladığını söyledi. Erbay, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün son yıllarda profesyonel organizasyonlara ev sahipliği yaptığını da sözlerine ekledi. Batman’ın her alanda örnek bir il olduğunu belirten Wushu İl Temsilcisi Muhammed Velioğlu, destek verenlere teşekkür etti. Batman Gençlik ve Spor ile koordineli başarılı işlere imza attıklarını belirten Doğu ve Güneydoğu temsilci Abdülaziz Velioğlu ise; “Bütün organizasyonlarımız büyük bir başarıyla sonuçlanıyor. Petrol Şehri Batman her zaman birçok ilimize örnek olmuştur. Amacımız Wushu, Kungfu, Sanda ve Taulo branşlarını her alana yaymaktır. Batman bunu en iyi başaran illerin başında yer alıyor. Onun için bize her zaman destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e, Spor Şube Müdürümüz Sayın Burak Eren’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Petrol Şehri Batman İller arası Wushu, Kungfu, Sanda ve Taulo’’ turnuvalarında dereceye giren sporculara törenle ödülleri verildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
02 ARALIK 2022 CUMA
PUAN DURUMU TÜMÜ