USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

VALİ CANALP’TAN ÇALIŞAN GAZETECİLERE ZİYARET

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

VALİ CANALP’TAN ÇALIŞAN GAZETECİLERE ZİYARET
31-01-2023 15:57
31-01-2023 15:58
Google News

Dernek Binasına gelen Vali Canalp’ı Dernek Başkanı Ercan Atay ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Burada gazetecilerle sohbet eden Vali Canalp, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“HER HAFTA İNSANLAR TORPİLLE YER İSTİYORLAR”

Batman’da işsizlik probleminin olduğunu belirten Vali Canalp, “Batman’da net bir işsizlik problemi var. Her hafta insanlar torpille yer istiyorlar, yatırım yapalım diye ama yer yok. Eksik olan uygun yatırım alanları lazım. Yatırım yapacak alan olmadığı için işsizlik sorunu devam ediyor. Attığımız taş kurbağaya değecek şekilde bir işe giriştik. İnşallah ayın 9’unda Sanayi Bakanlığı’ndan yer tespit komisyonumuz geliyor. Bizim OSB’miz 3 bin dönüm. Çay kenarına OSB kurarsak çay kirlenir diyorlar ya? 2.8 kilometre öteye kuruyoruz. Silvan’da kuruluyor şuan çay kenarında. Kamuoyundan dolayı çay kenarındaki OSB’de tekstil ve diğer küçük sektörleri yerleştireceğiz. Kamuoyu da rahatlar. Benim derdim adı OSB olmak değil. Benim derdim istihdam yaratmak. Çayın kenarındakilerden hariç 3. Dönümlük OSB’miz var. 18 Bin dönümlük yeni bir OSB alanlarıyla ilgili çalışma yapıyoruz. Var olan bir yanına 6 tane daha koyacağız. Bu Batman’ı uçurabilecek kadar büyük kanatlara kavuşması demektir.

Çayın kenarındaki yerler tescil halli arazilerdir. Buralar mera değil, tarım toprağı değil,  buralar sel yatağıdır. Perpira köprümüz var. 900 metre uzunluğunda. Batman çayın üzerinde iki baraj kuruldu. Barajlar kurulunca sel payı bırakılıyor. Hesap buna göre yapılıyor. Çayın kenarı 200 metrelik alanda akması müsaade etmek ve çayın kenarına set yapmak. Çay oradan aktığı zaman geçmişte sel yatağı olan yerler şimdi kullanılabilen araziler haline gelecek. İhale edilecek. İhale edildikten sonra sağı, solu kullanılabilir arazi hale gelecek.

Geçmişte kullanılamayan arazileri kullanalım. Derdimiz burayı kullanmak. Burayı sadece küçük sanayi için değil. Sabah toplantı vardı. Bizim çayın kenarında yeni denklasyon alanları kuralım. Yürüyüş alanları, bisiklet yolları, seyir terasları, piknik alanları gibi alanlar ve büyük restoranlar yapalım” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
SİZCE BATMAN'IN ÖNCELİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNU HANGİSİDİR?
E-GAZETE TÜMÜ
21 MART 2023 SALI
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ