USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

VALİ CANALP “BU PROJENİN KAZANANI HERKES OLACAK”

Batman Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları’iş birliği protokolü imzalandı.

VALİ CANALP “BU PROJENİN KAZANANI HERKES OLACAK”
20-09-2022 14:49
20-09-2022 15:25
Google News

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve Eşi Dr. Ayten Canalp, Batman Valiliği himayelerinde Batman Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile yürütülecek olan Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesinde görev alacak akademisyenleri Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırlayarak, projenin iş birliği protokolü imzalandı.

İmza protokolünden sonra bir konuşma yapan Vali Canalp, akademisyenlerin öğrencilerle buluşmasının öğrencilerin hayatlarında çok önemli etkiler bırakacağının altını çizerek “Bu buluşmalarda öğrenci daha üniversiteye gitmeden, üniversitenin kokusunu hissetmiş olacak ve üniversitenin nasıl bir yer olduğu konusunda zihninde çok önemli etkiler bırakacaktır. Bu projenin gerçekleştirilmesinde siz değerli hocalarımızın da çok istekli olduğu bilgisi Rektörümüz tarafından benimle paylaşıldı. Bu eğitim-öğretim yılında öğrencilerimiz ile bir araya geldiğiniz zaman öğrencilerimizin hayatlarından nasıl bir değişim yaratacağınızı hissedeceksiniz. Bu proje ile birlikte Batmanlı evlatlarımız, üniversite sınavına çok farklı bir motivasyon ile çalışacaklar. Tercihlerini yaparlarken çıtalarını daha yüksek tutacaklar, hedeflerini gerçekleştirmede daha kararlı olacaklarını düşünüyorum. Bu projenin kazananı herkes olacak; sizler, evlatlarımız ve aynı zamanda memleketimiz olacak” dedi.

Bu proje ile Batman’daki ortaokul ve lise öğrencileri ile Batman Üniversitesi’nde görevli akademisyenlerin ders kazanımlarına yönelik, akademik bilgilerin paylaşımı, öğrencilere rehberlik edilerek, rol modellerin tanıtılması ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşılarak, öğrencilerde farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı boyunca 48 öğretim görevlisi gönüllülük esasına dayılı her ay 8 okulda iki saat eğitim faaliyeti gerçekleştirecekler.

Programa; Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve akademisyenler katıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA