USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

VALİ CANALP; “BATMAN HALKINA MİNNETTARIM…”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili derinden etkileyen 2 deprem sonrası deprem bölgesine koordinatör vali olarak görevlendirilen Batman valisi ve belediye başkan vekili Ekrem Canalp, görev yaptığı Kahramanmaraş Göksun’dan Batman kamuoyuna mesaj gönderdi.

VALİ CANALP; “BATMAN HALKINA MİNNETTARIM…”
22-02-2023 15:39
22-02-2023 15:42
Google News

Gazetemiz genel yayın yönetmeni Mansur Obut, Batman GAP Gazetesi başyazarı Mustafa Toprak ve Uzman Eğitimci iş insanı Cuma Dişikırık’tan oluşan heyet, depremde zarar gören Kahramanmaraş ve Göksun ilçesinde temaslarda bulundu.

Göksun’da koordinatör vali olarak görev yapan Batman valisi Ekrem Canalp’ı da deprem bölgesinde ziyaret eden heyete önemli açıklamalarda bulunan Canalp; “ Öncelikle bu zor ve sıkıntılı süreçte yanımızda duran kadirşinas Batman halkına sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Depremin ilk anından bugüne kadar müthiş bir dayanışma örneği sergileyen Batmanlı hemşerilerim, beni ve devletimizin her kademesinde yer alan arkadaşlarımızın göğsünü kabarttılar. Batman insanını çok seviyordum, şimdi ise Batman halkına aşığım, aşık. Allah hepsinden razı olsun. Müteşekkirim.” Dedi.

“ YAKLAŞIK 300 TIR YARDIM GELDİ…”

Vali Ekrem Canalp şuana kadar yaklaşık 300 Tır dolusu yardımın kendilerine ulaştığını ifade ederek; “Deprem yaşandıktan hemen sonra Batmanlı iş insanlarımız, STK’larımız ve halkımız büyük bir hızla acil olarak yardıma koştu. 300 tır gibi çok büyük bir yardım Batmandan depremzedelere ulaştırılmak üzere bizlere geldi.

Bizde sağladığımız güçlü koordinasyon sayesinde yardımları hakkaniyetli ve ölçülü bir şekilde depremzedelerimize dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz.”

“BATMAN EKİBİMİZ ÇOK ÇALIŞKAN VE ÇOK ÖZVERİLİ…”

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren inisiyatif alarak gelen bilgiler doğrultusunda Gaziantep/Islahiye’ye doğru yola çıktıklarını belirten Vali Ekrem Canalp; “Tabi bu yüzyılın afeti olarak değerlendirilen depremde görev almak ve depremzedelerimizin yardımına koşmak için gerek belediyemiz ve gerekse il özel idaremizde yaklaşık 110 araç ve 300’e yakın personelimizle Islahiye ilçemize gittik. Orada sistemi ve koordinasyonu sağladıktan sonra bu kez Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine görevlendirildik.

Burada gerçekten Batman ekibi olarak hemen hemen her kesimin büyük takdirini kazandık, örnek gösterildik. Buradan çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmaları ve olağan üstü gayretlerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum.”  

“YARALAR SARILIYOR, AMA…”

Ülke olarak yaşanan deprem felaketinde yaraların hızla sarıldığını ifade eden Vali Canalp; “Biz çok büyük bir devletiz. Allah’ın izni ve yardımıyla her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir milletiz.

Şu an Göksun’da yaralarımızın büyük bir çoğunluğunu sardık. Depremzedelerimizin her türlü ihtiyaçları çok şükür karşılanıyor. Yalnız şu da bir gerçek ki, bu yaranın tamamen sarılması için birlikteliğimizi güçlü bir şekilde devam ettirmemiz gerekiyor.”

“BATMANI VE BATMAN HALKINI ÇOK ÖZLEDİM…”

Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşayan Batman valisi ve belediye başkan vekili Ekrem Canalp; “Bu zor süreçte her daim yanımızda duran, desteklerini hiçbir vakit esirgemeyen Batman halkını ve Batmanı çok özledim. Sizin aracılığınızla tüm hemşerilerime en derin selamlarımı, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
SİZCE BATMAN'IN ÖNCELİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNU HANGİSİDİR?
E-GAZETE TÜMÜ
21 MART 2023 SALI
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 828

The include file 'json/puan_59228_0_2.html' was not found.