USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

TARIMDA FAİZSİZ KREDİ İMKANI DEVAM EDİYOR

Dicle Edaş, faizsiz 5 yıl vadeli tarımsal elektrik kredisiyle ilgili kampanyasını sürdürüyor.

TARIMDA FAİZSİZ KREDİ İMKANI DEVAM EDİYOR
17-11-2022 12:35
18-11-2022 19:37
Google News

3 binin üzerinde üyesi bulunan Batman Ziraat Odası’nda 100’ün üzerinde çiftçi sıfır faizli tarımsal elektrik kredisine başvuru yaptı.

Dicle Edaş'ın bir uygulama başlattığını ifade eden Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Dicle Edaş, Özellikle borcunu ödeyemeyen, ödemeyen, sıkıntılarla karşı karşıya kalan çiftçilerimizin borçlarını ödeyebilmesi için ziraat bankasıyla yaptıkları ortak bir çalışma neticesinde bu borcun 5 seneye yayılarak, faizsiz ertelenmesine diye bir kanun çıkardıklarını belirtti. 

Aydiş “Bizim açımızdan olumlu bir gelişme. Bunu yaparken ana paranın yüzde 25’ini indiriyorlar, tüm gecikme faizlerini siliyorlar ve 5 yıla yayıyorlar. Bu 5 yıl içerisinde ziraat bankasından çiftçilerimizin alacakları para faizsiz paradır. Burada özellikle çiftçilerimizin faydalanmaları çok önemlidir. Bugün itibariyle 100’ün üzerinde borcunu ödemeyen, ödeyemeyen çiftçilerimiz Dicle Edaş’a ve bankaya müracaatta bulunmuşlardır. Şuanda bankadaki çalışmalar da son aşamaya gelinmiştir. Bu aşamalarda bittikten sonra bu krediler hemen kullandırılacak. Faizsiz kullandırılacak. Bütün gecikme faizleri silinecek ve yüzde 25 indirimli olacak.  Dolayısıyla çiftçi bazında çok güzel bir gelişmedir” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
02 ARALIK 2022 CUMA
PUAN DURUMU TÜMÜ