USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

SASON’DA DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Sason ilçe koordinasyon kurulu durum değerlendirme toplantılarına devam ediyor.

SASON’DA DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
19-02-2023 21:37
19-02-2023 21:38
Google News

Ülkemizde 9 saat arayla gerçekleşen iki büyük deprem meydana gelmiş. Bu depremler Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilimizi yıkıcı şekilde etkilemiş olup Sason’da da şiddetli bir biçimde hissedilmiştir. Depremin ilk andan itibaren fiili olarak Kaymakam Murat Mete başkanlığında Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi oluşturulmuş, saha taraması ve ilçemizde deprem sebebiyle oluşmuş olumsuz durumlar kontrol edilmiş gerekli çalışmalar yapılmıştır. Sason’da depremin herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermediğinin teyit edilmesinin ardından; gerekli koordinasyon toplantıları ve planlamaları ile Sason halkının ‘Tek Yürek’ sloganıyla özverili şekilde yapmış olduğu ayni ve nakdi yardım kampanyalarının en kısa sürede, etkili, sağlıklı ve planlı şekilde deprem bölgesine ulaştırabilmek amacıyla birçok kez Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantıları gerçekleştirildi.

Yüce gönüllü Sason halkının gayretleriyle yapılan bu ayni ve nakdi yardımlar ihtiyaçlar doğrultusunda AFAD ile koordineli bir biçimde deprem bölgelerine ulaştırıldı ve ulaştırılmaya devam ediliyor. Daha sonrasında ilçeye gelen depremzede vatandaşların tespiti, ziyaret ve taleplerinin alınması ile gerekli ihtiyaçları Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunca yapılan toplantılar ile ele alınıyor. Ayrıca Sason’da 200'ü aşkın güvenlik korucusu ve 3 sosyal hizmet görevlisi bölgede gönüllü hizmet vermekte ve sevk işlemleri Batman Valiliğiyle koordineli bir şekilde koordinasyon merkezince ele alınıyor.

Yapılan son toplantıda; Kaymakam Murat Mete, büyük bir seferberlik ruhu ile özverili çalışmalarından dolayı Sason Halkına, Belediyeleri, Muhtarlara, STK'lara, hayırsever vatandaşlara ve koordinasyon merkezine aktif katılım sağlayıp büyük destek veren kurumlara teşekkürlerini ileterek bölgeye sağlanan desteklerin devam edeceğini ifade etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
SİZCE BATMAN'IN ÖNCELİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNU HANGİSİDİR?
E-GAZETE TÜMÜ
21 MART 2023 SALI
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ