USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

ÖĞRENCİLER SOKAKTA AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI OYNADI

Batman’da saha uygulamaları yürüten Kendine Gülümse Vakfı ‘Akıl ve Zekâ Oyunları Sokakta’ projesiyle mahallelerde gönüllü öğretmenlerle beraber çocuk ve ailelerle bir araya geliyor.

ÖĞRENCİLER SOKAKTA AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI OYNADI
17-09-2023 08:00
17-09-2023 03:09
BATMAN
Google News

Kozluk Kaymakamlığı ve Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kendine Gülümse Vakfı tarafından Kozluk’ta gerçekleştirilen ‘Akıl ve Zekâ Oyunları Sokakta’ etkinliğinde binlerce çocuk ve aile sokakta kurulan akıl ve zekâ oyunlarıyla hem eğlendi hem de oyunlar oynadı.

Akıl ve zekâ oyunlarıyla daha fazla çocuğa ulaşarak bu alanda farkındalık oluşturmak ve mahalle sokaklarının bu tarz etkinliklerle çocuklara alan açmasını amaçladıklarını söyleyen Kendine Gülümse Vakfı saha sorumlusu Murat Işık “Kendine Gülümse Vakfı olarak DSÖ'nün sağlık tanımındaki zihinsel gelişimin önemine yönelik vurguyu dikkate alarak bu konu hakkında çalışmalar yürütmeye önem veriyoruz. Emekli diş hekimi Özlem Bolkan tarafından 2022 yılında kurulan vakfımızın çalışma alanı eğitim. Çocukların zihinsel gelişimini desteklemek amacıyla, bilimsel veriler ışığında belirlenen kazanımları hedef alan akıl ve zekâ oyunlarıyla çocuklarla buluşmayı önemsiyoruz” dedi.

Vakıf olarak akıl ve zekâ oyunlarını yaygınlaştırarak çocuklarla buluşmayı amaçladıklarını aktaran Işık, “Çocukların kendi yeteneklerini keşfedebileceği bir alan yaratmak ve bu alanda farkındalık oluşturmak için gönüllü öğretmenlerle beraber ‘Akıl ve Zekâ Oyunları Sokakta’ projemizle çocuklarla buluşuyoruz. Akıl ve Zekâ Oyunları sokakta projemizin ilk etkinliğini deprem bölgesi Adıyaman’da yapmıştık. İkinci etkinliğimizi de Batman Kozluk ilçesinde binlerce çocuk ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirdik. Etkinliğe katılan tüm çocuk ve ailelerle hem eğlendik hem oyunlar oynadık. Projemizi diğer il ve ilçelerde de kurumlarımızın desteğiyle çocuklarla buluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini Kim Kazanır?
E-GAZETE TÜMÜ
22 EYLÜL 2023 CUMA
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ