USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

KURTARAN “ÖĞRETMEN BİR YÖNÜYLE KÂŞİFTİR”

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

KURTARAN “ÖĞRETMEN BİR YÖNÜYLE KÂŞİFTİR”
23-11-2022 22:18
23-11-2022 22:19
Google News

Ülkemizin her bir karışında yılmadan usanmadan gecesini gündüzüne katarak çalışan, emek veren, değer üreten, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize armağan edilen bugünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz diyen Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Öğretmenlik, bedeli maddi hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek ulvi bir çabadır. Beşerilikten insanlaşmaya" ulaşma serüveninde rehber olan öğretmen, bu nedenle ulvi bir görev üstlenmektedir.

Öğretmen bir yönüyle kâşiftir. Öğrencilerinin yeteneklerini doğru kullanması için kendisine öncülük eder. Her bir öğrencisini kendi evladı gibi gören vicdan timsali kişidir; çünkü vicdan, mesleğinin mayasıdır.

Çocuklarımıza verdiğimiz bilginin davranışa dönüşmesinde onlara rehberlik edeceğiz. Onlara düşünmeyi ve sorgulamayı öğretmeye devam edeceğiz. Farklı bakış açıları ile bakabilen, öğrendiklerini sorgulayabilen, aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştireceğiz. Her şeyin temeline insanı koyacak, her öğrencimize bu ilke doğrultusunda yaklaşacağız. Çocuklarımızı medeniyet dinamiklerimizden aldığımız ilim ve irfanla yoğurup geleceğe hazırlayacağız.

Bu duygu ve temennilerle bütün maarif camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyorum. Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiş Şehit Şenay Aybüke Yalçın ve 3 gün evvel şehit olan Ayşenur Alkan olmak üzere tüm şehit olan meslektaşlarımızı rahmetle anıyor, emekli ve hâlâ görevleri başında bulunan öğretmenlerimize de aileleri ile sağlıkla nice Öğretmenler Günü diliyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
02 ARALIK 2022 CUMA
PUAN DURUMU TÜMÜ