USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

KADINLAR ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN BİLGİLENDİRİLDİ

Batman Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle hafta boyunca bir dizi etkinlik düzenliyor.

KADINLAR ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN BİLGİLENDİRİLDİ
23-11-2022 17:03
23-11-2022 17:04
Google News

Kadınlar için açtığı kurslarla kişisel beceri ve gelişimlerine büyük katkı sağlayan Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Bil-Mek (Bilgi ve Mesleki Eğitim Kursları) Petrolken Şubesi'ne gelen kadınları ‘şiddet’e karşı bilgilendiriyor.

Hafta dolayısıyla Petrolkent Mahallesi’nde bulunan kadınlara, kısa adı KADES olan Kadın Destek Uygulaması'nı anlatan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nde görevli Sosyolog Dilber Baydıs, yaşanabilecek olası şiddet konusunda kadınların neler yapması konusunda bilgi verdi.

Kadına yönelik şiddetin KADES uygulamasıyla bilinçlendirildiğini ifade eden Bil-Mek yetkilileri: “Kültür ve Petrolkent Mahallesi’nde bulunan Bil-Mek kurslarına gelen veya semtimizde ikamet eden tüm kadınları bilinçlendiriyoruz. Şiddet sadece fiziksel olarak algılanmamalı, cinsel, psikolojik veya ekonomik açılardan zarar görme veya kısıtlama da bir şiddettir. Evinde; eşinden, ağabeyinden, babasından veya yakın çevresinden şiddet gören kadınlar rahatlıkla bizlere müracaat edebilir veya KADES uygulaması sayesinde devlet güvencesiyle koruma altına alınabilirler” ifadelerinde bulundu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
02 ARALIK 2022 CUMA
PUAN DURUMU TÜMÜ