USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

İŞVEREN İŞBİRLİĞİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Batmanda Hizmet veren firmaların İnsan Kaynakları Uzmanlarına yönelik işbirliği ve eğitim toplantıları düzenlendi.

İŞVEREN İŞBİRLİĞİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI
16-09-2022 19:00
16-09-2022 19:02
Google News

İŞKUR İşveren işbirliği eğitim programları kapsamında İlki Tekstil Kente yapılan, Organize Sanayi Bölgesi, Bayındırlık ve Çamlıtepe Mahallelerinde düzenlenecek olan eğitimler İŞKUR İşverenler ile işbirliği, yeni mevzuat çalışmaları işveren yükümlükleri vb. konularda ilgili firmaların insan kaynakları uzmanlarına sunum gerçekleştirdi.

OSB EKONOMİMİZİN LOKOMOTİFİ

Programda konuşma yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz “Bugün İŞKUR İşveren işbirliği eğitim programları kapsamında Azya Tekstilin katkılarıyla sizlerleyiz. Batman Ekonomimizin lokomotifi olan Organize Sanayide hizmet veren firmalarımızın İŞKUR projelerinden faydalanmalarını sağlamak, bilgilendirmek, İşverenlerin açık iş pozisyonlarına kalifiye eleman teminini sağlamak; genç, kadın, engelli, eğitimli insan kaynaklarının İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirme hedeflerimizin arttırılması amacıyla bu eğitimlerimizi organize ettik” dedi.

BATMAN İK PLATFORMU KURULDU

İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz “Batman İŞKUR olarak iş arayan ve işvereni en nitelikli şekilde bir araya getirme görevini sağlıklı yürütmek ve potansiyeli yükseltmek amacıyla İnsan kaynakları uzmanlarımız ile bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Firmalarımızın İnsan Kaynakları uzmanlarının daha donanımlı olmalarını sağlamak ve çeşitli eğitimlerden faydalanmaları amacıyla Batman İnsan Kaynakları Platformunu kurduk.

Ayrıca İŞKUR olarak işverenlerimiz ve temsilcileri ile bir araya gelerek Beyaz Yakalılar İstihdam Projesi, Merhem Projesi, İşsizlik Sigortası Faydalanıcıları gibi iş arayanlara istihdam sağlamak amacıyla fikir alış-verişi gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamızın işveren, insan kaynakları elemanlarımıza ve iş arayanlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA