USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

GERCÜŞ’TE EBAP TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi (EBAP) Gercüş ilçesi bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleşti.

GERCÜŞ’TE EBAP TOPLANTISI YAPILDI
01-06-2023 13:23
01-06-2023 13:24
BATMAN
Google News

Gercüş İlçe Halk Kütüphanesi toplantı salonunda gerçekleşen ‘Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi (EBAP)’ bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına; Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, Gercüş Kaymakamı Muhammed Öztaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahabeddin Konakçı, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

EBAP Gercüş toplantısında, proje koordinatörleri tarafından proje içeriği, hedefleri, değerlendirme kriterleri ve önemli hususlar hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Vali Ekrem Canalp'ın himayesinde hayata geçirilen Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi'nin (EBAP) önemine dikkat çekti. İl Müdürü Kurtaran, EBAP projesinin okullarda kurumsal kültürün gelişmesine önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, başarılı bir kurumsal kültürün okulun temelini oluşturduğunu belirtti.

Müdür Kurtaran, Kaymakamlar ve Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz'ün projeye verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.

Projenin Vali Canalp’ın talimatları doğrultusunda ilde başlatıldığını ve projenin yazılımının kendi imkanlarıyla tamamlanarak hayata geçirildiğini ifade etti. Yaklaşık 60-70 kriterin projede yer aldığını ve bu kriterlerin sadece yüzeysel olmadığını, sürekli olarak iyileştirileceğini ve yeni kriterlerin eklenip çıkarılabileceğini belirtti.

İl Müdürü Kurtaran, projenin amacının olumlu bir okul iklimi oluşturmak olduğunu vurgulayarak ilçelerde Kaymakamların, ilde ise Vali Yardımcısının desteğiyle projenin yürütüldüğünü ifade etti. Mülki idare amirlerinden alınan destekle projenin hayata geçirildiğini ve Vali Yardımcının ilçe ziyaretleriyle projeye büyük destek sağladığını belirtti.

Devlette sürekliliğin önemine değinen İl Müdürü Kurtaran, yeni yöneticilerin ve anlayışların okullara katkı sağlaması gerektiğini vurguladı. Projenin önemine dikkat çekerek toplumun geleceği için herkesin projeye sahip çıkması gerektiğini söyledi. Gelecek süreçte bir çalıştay düzenlenerek projeye yeni bir ivme kazandırılacağını ve geri bildirim anketlerinin de isteneceğini duyurdu.

İl Müdürü Kurtaran, konuşmasını katılımcılara teşekkür ederek tamamladı. Gercüş Kaymakamı Muhammed Öztaş'a ev sahipliği ve destekleri için teşekkürlerini ileten İl Müdürü Kurtaran, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz'ün projeyi sahiplenerek toplantılarda yer almasının projenin önemini bir kez daha gösterdiğini söyledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini Kim Kazanır?
E-GAZETE TÜMÜ
04 EKİM 2023 ÇARŞAMBA
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ