USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

DEVA’DAN KÖY ZİYARETLERİ

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, köy ziyaretlerine yoğunluk verdiklerini belirterek, köylülerin günlük ihtiyaçlarına bile erişmekte zorlandığını belirtti.

DEVA’DAN KÖY ZİYARETLERİ
18-09-2022 10:18
18-09-2022 10:19
Google News

Batman’da köy ziyaretlerine yoğunluk veren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, ziyaretlerle ilgili olarak “Batman il merkezinde bulunan sayısız sorunun yanında köylerimizde de vatandaşımızın hayat kalitesini önemli düzeyde etkileyen çok ciddi sorunlar var. Yol ve su sorunu en öncelikli sorunlar arasında yer alıyor. Köylerimiz maalesef 90’ları andıran manzaralara sahip. Sıfırı tüketen kurumlar artık vatandaşa hizmet götüremiyor. Köylerimizde su yok, petrolün başkenti olmamıza rağmen asfalt yok. Bugün ziyaret ettiğimiz Bıçakçı Köyü’nde olduğu gibi, vatandaşımız bizimle temas ettiği her noktada derdini anlatıyor. Maalesef tüm köylerimizde su, yol, okul, elektrik, sağlık ocağı ve internet sorunları bir türlü çözülmüyor. Köyde yaşayan vatandaşlarımız zaruri ihtiyaçlarına bile erişmekte güçlük çekiyor.

Köylülerimiz ve muhtarlarımız hiçbir kurumda muhatap bulamamaktan, sorunlarının yıllarca çözüme ulaşamamasından yakınıyor. Bu iktidar vatandaşımıza artık nefes bile aldırmıyor. Vatandaşımız mutfağından, çocuklarının harçlığından kıstığını, kış öncesinde odun ve kömür almak isterken önceki yıllara göre 3-4 kat pahalı fiyatlar ile karşılaştığını belirtiyor. Birileri bizim dünya lideri olduğumuzu söylerken, vatandaşımız; bu kışı nasıl geçireceğinin ve çocuklarının okul ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağının endişesini taşıyor. Artık bu iktidarın vatandaşa sunabileceği hiçbir şeyi kalmadı. Günü kurtarmak için bütçedeki borç yükünü vatandaşa yüklüyorlar. Ekonomik krizden ve dolayısıyla her noktaya sirayet eden sorunlardan kurtulmanın en kısa yolu iktidar değişiminden geçiyor. İktidara gelip bu sorunları çözebilecek tek parti DEVA Partisidir” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
30 KASIM 2022 ÇARŞAMBA
PUAN DURUMU TÜMÜ