USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR, ÜNİVERSİTEDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Batman Üniversitesi Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Süveybe Ana Öğrenci Yurdunda misafir edilen çocuklar ve ailelerin katıldığı bir etkinlik düzenlendi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR, ÜNİVERSİTEDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
14-03-2023 22:05
14-03-2023 22:06
BATMAN
Google News

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinliğe Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necmettin Sezgin ve Prof. Dr. Rohat Cebe, Genel Sekreter Ali Yılmaz ile akademik ve idari personel katıldı.

REKTÖR DEMİR “BİZ TÜRKİYE OLARAK ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Depremden etkilenen çocuklara yönelik psikososyal destek sağlamak amacıyla çeşitli oyunların yer aldığı etkinlikte konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ve çocukların çeşitli sosyal faaliyetler ile yakın zamanda yaşadıkları olumsuz olayları üzerlerinden atmalarını amaçladıklarını ifade etti.

Rektör Demir konuşmasında “Biz Türkiye olarak çok büyük bir aileyiz. Hepimiz elimizden geldiği müddetçe geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, ciğerparelerimizin yarınlarına nasıl katkı sunabiliriz telaşı içerisindeyiz. Bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimizin, evlatlarımızın geleceklerini bir adım daha ileriye taşımak için yapılabilecek tüm çalışmaları destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Batman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesindeki spor salonunda çeşitli çizgi film karakteri kostümleri giyen gönüllü öğrenciler ile eğlenen çocuklara yönelik çuval yarışı, yüz boyama, halat çekme, balon şekillendirme, sihirbazlık gösterileri ve zorlu parkur oyunları gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlikte sosyal hayatlarında çocukların severek tükettiği birçok ikram ile adaptasyonlarını geri kazanmaları sağlandı. Etkinliğin sonunda Batman Üniversitesi’ne hatıra olarak Türkiye haritasının çizildiği pankartta parmak boyama ile çocukların el baskısı ölümsüzleştirildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini Kim Kazanır?
E-GAZETE TÜMÜ
01 ARALIK 2023 CUMA
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ