USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yerel

DEĞİRMENDERE ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

1992’de terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda şehit düşen 9 şehit, Değirmendere Köprüsü mevkiisinde dualar ile anıldı.

DEĞİRMENDERE ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI
16-09-2022 15:13
16-09-2022 15:15
Google News

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan program şehitler duaların edilmesiyle devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin Kaymakam Ekrem Güngör “Bölücü terör örgütü hain emellerine ulaşmak için karanlık yüzünü 30 sene evvel Değirmendere Köprüsünde bir kez daha göstermiş ve dokuz masum canımızı hayattan koparmıştır. Kardeşlerimiz bu köprüde esareti değil şehadeti seçmiştir. Bu köprü vatanı, bayrağı ve şahadeti temsil ediyor. Terör ile mücadelemiz son terorist etkisiz hale getirilene kadar devam edecektir. Şehit olan kardeşlerimizin yeri mekanı cennet makamları ali, yerleri peygamber efendimizin yanı olsun.

Yüce milletimiz ülkemize yönelik şer odaklarının karanlık emelleri karşısında İstiklal Şairi'miz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde belirttiği gibi ‘Benim iman dolu göğsüm gibi serhâddim var” diyerek bu emelleri akamete uğratmasını daima bilmiştir. Bundan sonra da akamete uğratacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Değirmendere Köprüsü mevkiisinde şehit düşen vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet; gazilerimize ise sağlık ve afiyet dolu bir hayat dilerim” dedi.

Anma programına Kaymakam Ekrem Güngör, İlçe Emniyet Müdür V. Özgür Özdemir, İlçe Jandarma Komutan V. Ütğm. Batıkan Atilla Avcı, Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Turgay Şengül, daire amirleri, şehit ve gazi yakınları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA