USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

ÇİFTÇİ “ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİDİR”

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, elektrik faturalarının çok yüksek gelmesine tepki göstererek zamların geri çekilmesini, esnafa ve vatandaşlara elektrik yardımı yapılması çağrısında bulundu

ÇİFTÇİ “ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİDİR”
14-09-2022 00:22
14-09-2022 00:23
Google News

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, esnaf ve sanatkârın kira, vergi, sigorta gibi önemli ödemelerini unutarak, yüklü miktarda gelen elektrik faturalarını ödemenin derdine düştüğünü bildirdi.

Elektrik fiyatlarına yapılan zamların zaten ayakta durmakta zorlanan esnafın belini büktüğünü belirten Çiftçi, esnafın ve sanatkârın çığlığına kulak verilmesini, elektrik zammının geri çekilmesini istedi.

Başkan Çiftçi, geçen yıl gelen faturalar ile şimdiki faturalar arasında 5-6 kat fark olduğunu belirterek, 12 bin lira gelen işyerlerine ise 72 bin lira fatura geldiğinin altını çizerek, “Esnaf çok zor durumda, elektrik faturalarını mı ödeyecek sigorta parasını mı ödeyecek artan maliyetler ve yükselen fiyatlar karşısında mal mı alacak? Dükkân sahipleri yükselen enflasyon karşısında kiraları artırmak istiyor. Esnafımız ne yapsın? Dükkânını mı kapatsın? Peki, bu çözüm müdür? Elbette değildir, esnaflar dükkânlarını kapatırsa işsizler ordusu artacak ve dükkânlar boş kalacak hep beraber zarar edeceğiz. Böyle olursa hükümet de, dükkân sahibi de esnaf da zarar edecek yani hepimiz zarar edeceğiz çünkü hepimiz aynı gemide yol almaktayız” ifadelerini kullandı.

Hükümetin acil olarak vakit kaybetmeden yüksek gelen elektrik faturaları için çözüm bulmasını talep eden Başkan Çiftçi, “ Esnaf fahiş elektrik faturalarıyla nasıl mücadele edecek? Hükümeti bu konuda acilen göreve davet ediyoruz. Esnaf ve sanatkâr bu ülkenin lokomotiflerindendir. Bunun için hükümet yetkililerinden isteğimiz esnafı rahatlatacak çözümler bulmalarıdır. Faizsiz kredi destekleri, elektrik desteği veya sigorta prim desteği gibi teşvikleri acilen yapılmalıdır yoksa telafisi zor duruma düşebiliriz” şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA