USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

CELİ DEMİR “HER SEKTÖRE DESTEK VE İŞ YAPABİLME OLANAĞI SUNACAĞIZ”

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkan adayı Celil Demir; her sektöre destek veren ve her kesimin iş yapabilmesine olanak sağlayan birkaç projesini açıkladı

CELİ DEMİR “HER SEKTÖRE DESTEK VE İŞ YAPABİLME OLANAĞI SUNACAĞIZ”
14-09-2022 00:16
14-09-2022 00:17
Google News

Batman halkının ve iş dünyasının yakından tanıdığı, birçok sektörde ticaret yapan Celil Demir, Değişim ve Yenilik Grubu adıyla seçim çalışmalarına devam ediyor.

BATSO’nun her bir sorununa çözüm bulan ve her sektör için ayrı proje geliştiren Değişim ve Yenilik Grubu’nun istihdam ve destek odaklı projeleri de var.

Her sektöre destek veren ve her kesimin iş yapabilmesine olanak sağlayan projeler şöyle:

OSB VE SANAYİCİYE TAM DESTEK

OSB’nin altyapı ve lojistik ağı geliştirilecek. OSB’ye alternatif ulaşım yolları planlanacak. İstihdam ve yüksek katma değerli ürünler konusunda çalışmalar yapılacak.

KOBİ’LERE POZİTİF AYRIMCILIK

KOBİ’ler ve bireysel girişimler; kredi, finansman, teknoloji, işletme ve pazarlama konularında eğitimlerle desteklenecek. Sosyo-ekonomik durumu düşük olan bireysel girişimcilerin kredi almaları desteklenecek. Gelir ve kurumlar vergisi, sigorta prim indirimi, enerji maliyetinin düşürülmesi teşvik sistemi ve özendirme araçlarına tam destek verilmesi için devlet nezdindeki girişimleri yapılacak.

YEREL ESNAFIN TERCİH EDİLMESİ DESTEKLENECEK

Kurumların alışverişlerinde yerel esnafı tercih etmeleri yönünde lobi yürütülecek ve mal/hizmet alımlarında yerel esnafın tercih edilmesini desteklenecek. Konuya her platformda dikkat çekilecek.

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİYE TAM DESTEK

Kadın ve genç girişimci kurulları tam desteklenecek. Fark yaratanlar ödüllendirilecek ve desteklenecek. Faizsiz kredi imkanı veren, KOSGEB girişimcilik eğitimleri BATSO üzerinden verilecek. Kadın ve genç girişimcilere öncelik verilecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA