USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

BATÜ’DEN FOTOĞRAF SERGİSİ

Batman Üniversitesinde, Batman tarihinin ve yıllar içindeki değişiminin farklı dönemlerde çekilen fotoğraflarla sunulduğu ‘Geçmiş Bugün Gelecek Batman’ adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

BATÜ’DEN FOTOĞRAF SERGİSİ
19-01-2023 17:32
19-01-2023 17:33
Google News

Merkez Kampüs Konferans Salonunda düzenlenen sergiye, Vali Ekrem Canalp ile eşi Dr. Ayten Canalp, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Adem Taşkın, il yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları, basın mensupları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

GÖRSELLER ARŞİVLENECEK

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ferhat Korkmaz öncülüğünde, Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Nasıroğlu Aydın, Dr. Öğr. Üyesi Ercan Gördegir, Arş. Gör. Muhammed Erşed Tokat, Arş. Gör. Ayşe Balkaya ve doktora öğrencisi Nihal Altunç’un destekleriyle düzenlenen sergide, Batman şehrinin yakın geçmişinden fotoğrafların yanı sıra Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemine ait belge ve görsellerin de olduğu bir panorama sunuldu.

Serginin, Batman Üniversitesinin şehirle ve halkla bütünleşmesi amacıyla düzenlendiğini söyleyen Doç. Dr. Korkmaz, sergilenen görsellerin arşivlenerek şehrin bir hafızasının oluşmasına da ön ayak olacağını dile getirdi.

REKTÖR DEMİR “AKADEMİK VE BİLİMSEL PERSPEKTİF ÇERÇEVESİNDE FİKİRLER, PROJELER GELİŞTİRİYORUZ”

Batman Valisi Ekrem Canalp ve il yöneticileriyle sergiyi gezmesinin ardından açıklama yapan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, üniversite olarak Batman şehrinin kayıt altına alınan geçmişinin birikiminden yararlanarak bugünü yeniden yorumlamak ve geleceği şekillendirmek adına çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Sergiden önce, Batman Üniversitesi tarafından yayımlanan Batman Halk Kültürü kitabının tanıtımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Rektör Demir, eksik gördükleri konularda şehrin ve halkın lehine olabilecek tasarılar üzerine akademik ve bilimsel perspektif çerçevesinde fikirler, projeler geliştirme gayretinde olduklarını belirtti. Bu tür çalışmaların bir sorumluluk ve ahde vefa borcu ödeme mahiyeti de taşıdığını söyleyen Rektör Demir,  tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliklerini geliştirmeye, 7’den 70’e herkesin faydasına olabilecek nitelikte çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini vurguladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
SİZCE BATMAN'IN ÖNCELİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNU HANGİSİDİR?
E-GAZETE TÜMÜ
03 ŞUBAT 2023 CUMA
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 850

The include file 'json/puan_58916_0_1.html' was not found.