USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

BATMAN TÜTÜNÜ KUPA KAZANDIRDI

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) tarafından bu yıl dördüncüsü yapılan Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Suha Kocaoğlu Kupası 4. Ulusal Fotoğraf Yarışmasında ilk kez bir yarışmacı kupa kazandı.

BATMAN TÜTÜNÜ KUPA KAZANDIRDI
01-11-2022 11:31
01-11-2022 11:32
Google News

Suha Kocaoğlu Kupası 4. Fotoğraf Yarışmasını 3 yıldır aralıksız olarak yarışma turlarını başarılı şekilde geçen fotoğraf sanatçısı, 75 yarışmacı ve 750 fotoğraf arasından Batmanlı fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal kazandı.

Suha Kocaoğlu Kupası, Suha Kocaoğlu’nun anısını yaşatmak ve fotoğrafın metinlerle desteklendiği çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Fotoğrafçıların tekil fotoğraflar üretmesinden ziyade, "proje" üretimine yönelik olarak konu, teknik veya üslup yönünden bütünlük taşıyacak seri fotoğraflar ve anlatmak istediği düşünce ve/veya duygularını sanatsal ya da akademik bir dil ile yazılı olarak ifade eden çalışmalar üretmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Suha Kocaoğlu Kupası’nı kazanmak için birbirini izleyen yarışmalarda 3 (üç) tur (yıl) başarılı olmak gerekmektedir. 

Batmanlı fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal, Suha Kocaoğlu kupası için üç yıl üst üste aralıksız olarak proje üretimli seri fotoğraflardan oluşan hikâyeleriyle 3 yıldır başarılı şekilde yürütmekteydi. Birinci yıl Bitlis Güroymak’taki Mandaların kaplıca hikâyesini, ikinci yıl Van Bahçesaray’da bulunan Hallaçların hikâyesini ve son olarak kendisine kupa kazandıran Batman merkez ve Kozluk ilçesinde bulunan tütün üreticilerinin çilesini hikayeleştirerek “Bir nefes keyif için çekilen çile” konulu proje bazlı seri fotoğraf hikayesiyle Suha Kocaoğlu kupasını ilk kazanan fotoğraf sanatçısı unvanı elde etti. Kartal, 13 Kasımda Kocaeli’de yapılacak olan tören ve fotoğraf sergisinde kupasını alacak.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
02 ARALIK 2022 CUMA
PUAN DURUMU TÜMÜ