USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ADD Alanya 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

ADD Alanya 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı  Alanya Atatürkçü Düşünce Derneği  Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak şu açıklamayı yaptı.  "Türk Ulusu’nun; binlerce yıllık tarihindeki en anlamlı zaferinin, 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin 100. şeref yılında mutluyuz, gururluyuz

ADD Alanya 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
29-08-2022 12:39
29-08-2022 12:42
Google News

ADD Alanya 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı 

Alanya Atatürkçü Düşünce Derneği  Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak şu açıklamayı yaptı. 

"Türk Ulusu’nun; binlerce yıllık tarihindeki en anlamlı zaferinin, 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin 100. şeref yılında mutluyuz, gururluyuz!

26 ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar meydan muharebesinde kazanılmış olan bu büyük zaferin 100 .yılı hepimize kutlu olsun. 30 Ağustos sadece bu son 4 gün ifadesi değil elbette. Samsun’dan İzmir’e uzanan uzun ve çetin bir dönemi simgelenmiş halidir. Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes toprakların vatan yapılmasının ifadesidir, kurtuluş savaşımızın omurgasıdır, özgürlüğümüzün tescilidir. 

Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; dünyanın emperyalist devletlerine kafa tutmaya kararlıydı. Dünyanın hiçbir cephesinde savaş kaybetmedi. Yemen’de kaybetmedi, Balkanlar’da kaybetmedi, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Çanakkale’de ve büyük taarruzda hiçbir savaşı kaybetmedi. Kaybetmeyen ilk komutan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeniden inşasının nihai zaferi olan 30 Ağustosu büyük bir başarı ile tamamlayarak ülkemizi emperyalist devletlerden kurtararak yeninden Cumhuriyetin temelini attı.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir. 

30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir. 

30 Ağustos emperyalizmin sinsi emellerinin denize dökülmesidir. 

30 Ağustos Zaferi’yle, yalnız işgalci devletler değil, onlarla işbirliği yapan Osmanlı Padişahı ve yönetimi, iç isyancıları kurtuluş savaşı karşıtları, irticacı, yıkıcı ve bölücülerde yenilmiştir.

Dumlupınar Zaferi’ni, arada bir ortaya çıkıp -hangi yüzle olduğu bilinmez- küçümsemeye, önemsizleştirmeye çalışan kimi Saray soytarıları, kimi çakma tarihçiler ve destekçileri bilmelidirler ki, Tarih yalanlarla yazılmaz!

Savaş alanındaki tarlalarını sürerken köylülerimiz, bugün hâlâ silah kalıntılarıyla, mühimmatla, zaman zaman da kara toprağa kefensiz girmiş şehitlerimizin mübarek kemikleriyle karşılaşabilmektedir. Kutsal topraklardaki şehitliklerimiz; olağanüstü mücadelenin ve kadın erkek Kuvayı Milliye yiğitlerimizin efsanevi kahramanlığının günümüze ulaşmış simgeleridir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak Son yıllarda kısmen yitirilen Cumhuriyet kazanımlarını Milletimize iade etmek ve “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” hedefine ulaşmak azim ve kararıyla Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna canını veren kadın, erkek, çocuk  tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.                                                                          Zuhal SİRKELİ                                                                  Atatürkçü Düşünce Derneği                                                   Alanya Şube Başkanı"

Haber :Zeki Demir

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
BU HAFTA SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (PARTİLER, HARF SIRASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR)
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
07 EKİM 2022 CUMA