gap başlık

logo

GÜMBÜR GÜMBÜR GİDİYORUZ, AMA NEREYE?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Değerli okurlar son yılların en istikrarlı Batman Petrol Sporu ile karşı karşıyayız. İstikrar dediysem yanlış anlaşılmasın, istatistik trendi son yıllarda hiç bu kadar olumsuz yönde kalmamıştı. Takımı yakından takip edenler hemen ne anlatmaya çalıştığımı anlamıştır. Kulübümüz son 16 maçın yalnızca birinden 3 puan alabilmiş. Resmen gümbür gümbür gidiyoruz ama iyi anlamda değil, gümbürtüye…

Devre arasında amatör liglerde bile emsaline az rastlanır cinste bir acemilik yapan kulüp yönetimi, eski kulübündeki sorularını halletmemiş ve ilişiğini kesememiş bir hoca ile anlaştı. Takım bu hoca ile kamp yaptı bu hocanın yönergeleri doğrultusunda transferler yapıldı ve gidecekler ile ilişik kesildi.

Daha sonra 2.devrenin İlk maçının oynanacağı güne iki gün kala bu hocanın kulüpten ayrılacağı açıklandı. Akabininde ise 3.lig kariyeri parlak daha önce 4 kulüp ile şampiyonluk yaşamış, düşme hattından takım alıp playoff potasına taşımış, kurt bir hoca ile anlaşıldı. “Kendisine başarılar diliyorum”

Fakat değerli yönetici büyüklerimize şu soruları da sormadan edemeyeceğim;

Takımda yönetim boşluğunun sebebi nedir, bu yılın ilk hocası ile yaşanan sorunların müsebbibi kimdir, sonraki gelen Hakan hocada neden böylesine acemice bir hamle hatası yapıldı ve madem böylesine deneyimli bir hoca getirilebiliyordu neden en başında getirilmedi. Ayrıca önümüzdeki süreçte Allah korusun olası bir kötü gidişat olursa bu hocanın” alın takımınızda sizin olsun, siz yönetin zaten ben kurmadım” demeyeceğinin garantisi var mı?

Böylesine başarıya aç bir şehrin tek profesyonel takımında bu şekilde acemice hesap hataları yapılmamalı, bu takım böyle yönetilmemeli.

Bu takım işçi sınıfının alın teri ve emeğiyle kuruldu ve Batman halkı ile bütünleşerek halkın teveccühüne mazhar olup bu günlere kadar geldi.

Fakat bugün görüyoruz ki takım halktan kopuyor ve kendi kabuğuna çekiliyor. Halk takımdan o kadar kopmuş ki yapılan bir SMS kampanyasındaki katılım, şehirde yer alan bir sitenin nüfusundan bile az olan 1600 ‘ü geçmiyor. Bu şehirde son resmi sayımlara göre en az 620.000 insan yaşıyor, bu ayıp takımı bu hale getirenlere ve bu halden kurtaramayanlara yeter.

Değerli ve saygıdeğer bir büyüğümüz olan kulüp başkanı Abdulvahap Akbaş abimiz sürekli ben yönetilmem yönetirim diyor, şuanki ortamda zaten Sn. Vali dışında kimsenin onu yönetecek bir kudreti yok ama oda takımı yönetirken aksıyor. Kendisinin kulüp için yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyleri takdir ederek takip ediyoruz fakat yanlışa saygı çerçevesinde yanlış demekte bir erdemdir. Kulüpte yanlış giden işler var, yönetim boşlukları var teknik anlamda büyük eksiklikler var ve bunları bugün dile getirip doğrusunu talep etmezsek tarih bizide affetmez.

Takımda lider profili yüklenmiş bir ikon oyuncu yok, olmasına da müsaade edilmiyor gibime geliyor, sportif direktör olan değerli abimizi tanımam şahsi bir problemimde yok ama bilmesini isterim ki o iş günümüzde onun yaptığı gibi yapılmıyor… Oyuncular üzerinde abi yönetici vasfına uygun birinin olmadığı gün gibi ortada bu büyük bir motivasyon eksikliği yaratır. Ve son olaraktan sözüm futbolcu kardeşlerimize; onlarında gözlerindede bir umut ışığı görmüyorum, kendilerini toparlamaları lazım.

Takımın kurtuluş reçetesi ne diye soracak olursanız çözüm bu eksikliklerin en acil yönden giderilmesi ve takıma bir hava kazandırılmasıdır…

Futbolcu kardeşlerimizde affedersiniz eşşek değil sonuçta, takımın tüm ödemeleri zamanında yapılıyor, üst düzey bir statta maç yapıyorlar, tesis anlamında çoğu denk kulübün üstünde imkânları var, takıma her zaman desteğini veren taraftar gruplarıda var, bir zahmet çıkar ellerinden geleni yapıp takımı istenilen yerlere getirirler heralde.

Kalın sağlıcakla…

Share
2007 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RAMAZAN’DA ‘VİCDAN’ MUHASEBESİNE HAZIR MISINIZ?

  11 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  İslam dinimizde 11 ayın sultanı olarak bilinen mübarek Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu mübarek aya kavuşturan yüce rabbimize hamd ediyorum. Özelikle bu ayda; rahmet ve bereket yağmurları var… Ramazan ayında; Yardımlaşma, Dayanışma, Kaynaşma ve güç birliği var… Bu ayda; manevi anlamda arınma var, tövbe var, ibadet var, kendimizi her alanda gözden geçirme var… Bu mübarek ayda; yardıma muhtaçlara el uzatma var, yetimleri sevindirme var… Kısacası maddi ve manevi anlamda birbirimize destek var ve hepsinden...
 • BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

  07 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor. Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır. Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve genç...
 • BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…

  04 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı. Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı. Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Ş...
 • BAŞKAN VEKİLİNİN 1 YILLIK İCRAATLARI; 1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL GERÇEK…

  01 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Dünya genelinde her yıl 1 Nisanda şakalar yapılır… Ülkemizde de vatandaşlar kendi aralarında bugünün anısına kendi aralarında sıkı şakalaşmalar yaptıklarını biliyor yada duyuyoruz… Batman belediyesine yaklaşık 1 yıldır Kayyum olarak atanan vali Sayın Hulusi Şahin, bu günü bilerek mi seçti bilemiyorum ama 1 yıllık icraatlarını, 1 Nisanda geniş katılımlı bir programla kamuoyuna tek tek anlattı… Programa Batman basınımızın yan ısıra, il dışından gelen çok sayıda basın mensubu, haber ajansları, STK başkanları ve muhtarlar katıldı. Tanıt...