gap başlık

logo

GÜMBÜR GÜMBÜR GİDİYORUZ, AMA NEREYE?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Değerli okurlar son yılların en istikrarlı Batman Petrol Sporu ile karşı karşıyayız. İstikrar dediysem yanlış anlaşılmasın, istatistik trendi son yıllarda hiç bu kadar olumsuz yönde kalmamıştı. Takımı yakından takip edenler hemen ne anlatmaya çalıştığımı anlamıştır. Kulübümüz son 16 maçın yalnızca birinden 3 puan alabilmiş. Resmen gümbür gümbür gidiyoruz ama iyi anlamda değil, gümbürtüye…

Devre arasında amatör liglerde bile emsaline az rastlanır cinste bir acemilik yapan kulüp yönetimi, eski kulübündeki sorularını halletmemiş ve ilişiğini kesememiş bir hoca ile anlaştı. Takım bu hoca ile kamp yaptı bu hocanın yönergeleri doğrultusunda transferler yapıldı ve gidecekler ile ilişik kesildi.

Daha sonra 2.devrenin İlk maçının oynanacağı güne iki gün kala bu hocanın kulüpten ayrılacağı açıklandı. Akabininde ise 3.lig kariyeri parlak daha önce 4 kulüp ile şampiyonluk yaşamış, düşme hattından takım alıp playoff potasına taşımış, kurt bir hoca ile anlaşıldı. “Kendisine başarılar diliyorum”

Fakat değerli yönetici büyüklerimize şu soruları da sormadan edemeyeceğim;

Takımda yönetim boşluğunun sebebi nedir, bu yılın ilk hocası ile yaşanan sorunların müsebbibi kimdir, sonraki gelen Hakan hocada neden böylesine acemice bir hamle hatası yapıldı ve madem böylesine deneyimli bir hoca getirilebiliyordu neden en başında getirilmedi. Ayrıca önümüzdeki süreçte Allah korusun olası bir kötü gidişat olursa bu hocanın” alın takımınızda sizin olsun, siz yönetin zaten ben kurmadım” demeyeceğinin garantisi var mı?

Böylesine başarıya aç bir şehrin tek profesyonel takımında bu şekilde acemice hesap hataları yapılmamalı, bu takım böyle yönetilmemeli.

Bu takım işçi sınıfının alın teri ve emeğiyle kuruldu ve Batman halkı ile bütünleşerek halkın teveccühüne mazhar olup bu günlere kadar geldi.

Fakat bugün görüyoruz ki takım halktan kopuyor ve kendi kabuğuna çekiliyor. Halk takımdan o kadar kopmuş ki yapılan bir SMS kampanyasındaki katılım, şehirde yer alan bir sitenin nüfusundan bile az olan 1600 ‘ü geçmiyor. Bu şehirde son resmi sayımlara göre en az 620.000 insan yaşıyor, bu ayıp takımı bu hale getirenlere ve bu halden kurtaramayanlara yeter.

Değerli ve saygıdeğer bir büyüğümüz olan kulüp başkanı Abdulvahap Akbaş abimiz sürekli ben yönetilmem yönetirim diyor, şuanki ortamda zaten Sn. Vali dışında kimsenin onu yönetecek bir kudreti yok ama oda takımı yönetirken aksıyor. Kendisinin kulüp için yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyleri takdir ederek takip ediyoruz fakat yanlışa saygı çerçevesinde yanlış demekte bir erdemdir. Kulüpte yanlış giden işler var, yönetim boşlukları var teknik anlamda büyük eksiklikler var ve bunları bugün dile getirip doğrusunu talep etmezsek tarih bizide affetmez.

Takımda lider profili yüklenmiş bir ikon oyuncu yok, olmasına da müsaade edilmiyor gibime geliyor, sportif direktör olan değerli abimizi tanımam şahsi bir problemimde yok ama bilmesini isterim ki o iş günümüzde onun yaptığı gibi yapılmıyor… Oyuncular üzerinde abi yönetici vasfına uygun birinin olmadığı gün gibi ortada bu büyük bir motivasyon eksikliği yaratır. Ve son olaraktan sözüm futbolcu kardeşlerimize; onlarında gözlerindede bir umut ışığı görmüyorum, kendilerini toparlamaları lazım.

Takımın kurtuluş reçetesi ne diye soracak olursanız çözüm bu eksikliklerin en acil yönden giderilmesi ve takıma bir hava kazandırılmasıdır…

Futbolcu kardeşlerimizde affedersiniz eşşek değil sonuçta, takımın tüm ödemeleri zamanında yapılıyor, üst düzey bir statta maç yapıyorlar, tesis anlamında çoğu denk kulübün üstünde imkânları var, takıma her zaman desteğini veren taraftar gruplarıda var, bir zahmet çıkar ellerinden geleni yapıp takımı istenilen yerlere getirirler heralde.

Kalın sağlıcakla…

Share
2094 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...
 • BATMAN’DA OKULLAR HAZIR, PEKİ YA EĞİTİM?

  05 Eylül 2021 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri

  COVİD19 salgınıyla birlikte kapanan okullar, 6 Eylül’de yüz yüze ve haftanın beş günü olarak yeniden öğrencilerine merhaba diyor. Yayımlanan genelge gereği okullarda, maske, temizlik ve mesafe kurallarına titizlikle uyulacak, yakın temas olmaması için her türlü tedbir uygulanacak. Aşı olmayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testine tabi tutulacak olması, okulların açık tutulması için takdir görecek bir karardır. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin, sektör buluşmaları kapsamında okul servisleriyle bir araya ge...
 • Batman, yeni eğitim sezonuna hazır mı?

  25 Ağustos 2021 Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman genelinde de 6 Eylülde yüz yüze eğitim başlayacak… Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı esir alan covid 19 salgını nedeniyle eğitim camiamız 2 sezonunu maalesef kaybetmek zorunda kaldı. Yaşanmamış bu 2 eğitim sezonu, doğal olarak çocuklarımızın eğitimini gelecek açısından ciddi bir şekilde olumsuz etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Düşünsenize 6 sınıfta olan bir öğrenci, pandeminin başlamasıyla birlikte hiç eğitim ve öğretime katılmadan bu yıl 8’ci sınıfa gidecek… 6-7 sınıfta görmediği, işlemediği ve bi...