gap başlık

logo

GENÇ ASKON’DA DEVİR TESLİM

GENÇ ASKON’DA DEVİR TESLİM

Eski başkan Ahmet Özok’tan, Yeni görevi devir alan Genç ASKON Batman Şubesi Başkanı Serkan Şahin ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Gençlik Kurulu (GENÇ ASKON) Batman Şube Yönetimi, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. ASKON Batman Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısına Genç ASKON Batman Şube Başkanı Serkan Şahin, yönetim kurulu ve gazeteciler katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Serkan Şahin, Genç ASKON ’un iş dünyasına, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasete genç işadamlarını hazırlama vazifesi gören bir okul görevinde olduğunu ifade etti. Kurucu ve iki dönem başkanlık yapan Ahmet Özok’tan görevi devir alan Şahin, bugüne kadar yaptığı çalışmaları için kurucu başkanımız Ahmet Özok ve ekibine teşekkür ederek, dönem olarak bu görevi ve misyonu layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu hususta belirlediğimiz 2021 yılı içinde yapacağımız projelerimiz var. Genç ASKON olarak Batman ticaretine katkı sağlamak istiyoruz. Teknokent, İnnopark ve üniversiteler işbirliğinde burada girişim projemiz olacak. Burada katma değer üreten projeleri çok daha yukarıya çekmek için kuluçka merkezi kuracağız, İstanbul ’da çok fazla kuluçka merkezi, teknoloji ofisi, yatırım ofisleri var, bunun 2 tanesini Batman’a kazandırmak için çalışma yapacağız, ASKON bunlara yatırımcı olacak.

Genç ASKON olarak kişisel gelişime önem verdiklerini ifade eden Şahin “Türkiye genelinde ve Yurt dışında olmak üzere 40 temsilci ve şubeyle hizmet veriyoruz. Korona bittikten sonra, Batman şubesi olarak tarih sohbetleri başlatacağız, Finansal okuryazarlık üzerine de bir program başlatıyoruz. Batman’ımızı tanıtmak için kültür turları başlatacağız. Hasankeyf ve diğer yerlere ilk ziyaret yerlerimiz rehber eşliğinde Batman‘ı baştan aşağı gezeceğiz. Genç iş adamlarımızı yetiştirmek için, Üniversite-sanayi işbirliği ve Genç ASKON’ la üniversite işbirliğini artırmak için birçok çalışmalarımız olacak. Batman’da okuyan ama farklı şehirlerde ikamet eden öğrencilere ASKON Batman şubesindeki abilerimizin desteği ile yazın staj imkânı sağlayacağız. Üniversitede uygulamalı ticaret eğitimi vereceğiz, Öğrencilere şirket kuruluşundan, muhasebesinin tutulması ve finansının yönetilmesine kadar birçok eğitim vereceğiz. Birçok sosyal sorumluluk projemiz var. köy okuluna kütüphane kurmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de Genç ASKON olarak 800 kütüphane açmayı hedefliyoruz. GENÇASKON genel merkez ve Batman şubesi başkanı M. Selman Nasıroğlu başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerimize ve diğer tüm üyelerimize destekleri ve  bizi bu göreve layık gördükleri için kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Share
229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ