gap başlık

logo

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YANIT

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YANIT

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Macron Fransa’nın başına beladır. Fransa tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Macron belasından Fransa bir an önce kurtulmalı” sözlerine, “Kişileri doğrudan hedef alan açıklamalara cevap vermiyorum” karşılığını verdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brut internet sitesine polis şiddetine ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkent Paris’in Republique Meydanı’nda 23 Kasım’da barınmaya çalışan sığınmacıların polis tarafından tahliyesi edilmesinin doğru olduğunu savunan Macron, sığınmacıların tahliye edildikten sonra barınacağı yerlere yerleştirildiğini söyledi. Macron, tahliye sırasında polislerin “hatalı” davranışlarda bulunduğunu, bunun haklı gerekçesi olamayacağını belirtti.

“POLİS TOPLUMA ÖRNEK OLMALI”

Polisin topluma örnek olması gerektiğini ifade eden Macron, Paris’te geçen hafta tartışmalı güvenlik yasa tasarısına karşı yapılan protesto eyleminde polise yönelik şiddetin de kabul edilemez olduğunu aktardı. Macron, “Şiddete başvuran polisler var. Bunun cezalandırılması gerekiyor. Fransa’da toplumda da şiddet ve ırkçılık var. Bu bir gerçek.” ifadesini kullandı.

Hazirandan itibaren görev sırasında polisin üzerlerinde kamera bulunduracağını vurgulayan Macron, ayrımcılıkla mücadele için gelecek aydan itibaren bir platformun oluşturulacağını, böylece ayrımcılığa uğrayan kişilerin şikayette bulunabileceğini kaydetti.

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ