logo

ERBAKAN’DAN EK BÜTÇE TEPKİSİ “PARALAR FAİZE, İSRAFA VE İMTİYAZLILARA GİDİYOR”

ERBAKAN’DAN EK BÜTÇE TEPKİSİ “PARALAR FAİZE, İSRAFA VE İMTİYAZLILARA GİDİYOR”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Batman İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Kongrede yaptığı konuşmada hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Erbakan “Eğer mevcut iktidar tarafından D-8’e gereken önem verilmiş olsaydı, bugün ne Türkiye ne de İslam alemi bu halde olurdu” dedi.

Geçen hafta Çırağan Sarayı’nda, Rahmetli Erbakan Hocamızın muhteşem hamlesi D-8’in 25 kuruluş yıldönümünü idrak ettik diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan “D-8, Merhum Erbakan Hocamız tarafından yeni bir dünyanın, Adil bir Dünya’nın kurulması için atılmış somut ve resmi bir adımdı. D-8’i oluşturan 8 Müslüman ülkenin nüfusu, bugün 1,2 milyara ulaşmıştır. Dünyadaki petrol rezervinin yüzde 12’si, doğalgaz rezervinin ise yüzde 22’si bu ülkelerdedir.

7,5 milyon kilometrekare toprağa sahip olan ve dünyanın jeostratejik önemi en yüksek bölgesinde yer alan bu ülkeler, dünya deniz ticaretinin gerçekleştiği deniz yollarının, boğazların üçte ikisini kontrolleri altında tutmaktadırlar. Genç, dinamik ve sürekli olarak artan nüfusa ve muazzam işgücü potansiyeline sahiptirler. D-8’lerin gayri safi milli hasılaları 4.5 trilyon dolara ulaşmıştır ve bu büyük güç, 2 trilyon dolara yakın dış ticaret hacmine sahiptir. Bu muazzam potansiyel, mevcut hükümet tarafından maalesef değerlendirilememiştir.

Eğer mevcut iktidar tarafından D-8’e gereken önem verilmiş olsaydı, bugün ne Türkiye ne de İslam alemi bu halde olurdu. Türkiye, bugün Swap anlaşmalarının ve yüzde 8,65 faizle alınacak dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. Erbakan Hocamız tarafından Adil dünyanın kurulması için yola çıkarılan büyük D-8 kervanı, yeni dönemde Milli Görüş iktidarında Yeniden Refah iktidarında menziline varacaktır. D-8’i kuruluş hedeflerine ulaştıracağız. Arkasından ikinci aşama D-60’ı hayata geçireceğiz ve  üçüncü adım olan tüm ezilen ülkelerin bir araya gelmesi ile D-160’ı da hayata geçirip Osmanlı’nın torunları olarak adil bir dünyayı yeni bir dünyayı kuracağız İnşallah.”

“MİLLET ALTILI MASADAN DA ÜMİDİ KESTİ”

Milletin iktidarın yanı sıra altılı masadan da umudunu kestiğini kaydeden Erbakan, “İktidarın çığ gibi büyüyen problemlere çözüm üretmekte acze düştüğünü gören vatandaşlarımız, 6’lı masa denilen yapıdan da, zaten çok az olan ümitlerini tamamen yitirmiş durumdadır. Masayı oluşturan partiler arasında büyük sıkıntılar vardır ve bu sıkıntılar gerek genel başkanların gerekse diğer parti yöneticilerinin değerlendirmelerine yansımaktadır.

Her partinin kendi tarafına çekmeye çalıştığı masadan gelen çatırdılar, Türkiye’nin her köşesinden duyulmaktadır. Bir defa masadaki hiçbir parti ekonomik krizi çözecek somut projeler ortaya koyamıyor. Dolayısıyla milletimiz, önüne konulan senaryoyu ve bu senaryonun partilerini reddederek, Yeniden Refah Partisi’ni üye sayısını en çok arttıran parti yapıyor. Bu aziz millet anket ve medya tezgâhlarını dağıtıyor, Milli Görüş’ü yeniden iktidara taşıyor!” ifadelerini kullandı.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE OLACAK”

Yeniden Refah Partisi olarak paylaşımda adaleti sağlayacaklarını belirten Erbakan, işçiye emekliye ve memura yüzde 100 maaş zammı ile işe koyulacaklarını ve en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çekeceklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ