gap başlık

logo

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi tanıtıldı

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi tanıtıldı

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca hazırlanan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin tanıtımı Batman’da yapıldı.
Batman Üniversitesi konferans salonunda yapılan tanıtıma Vali Yardımcısı Tuğba Polat, Vali Hulusi Şahin’in eşi Ebru Şahin, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç’ın eşi Emine Kıraç ve anneler katıldı.

Vali Hulusi Şahin’in eşi Ebru Şahin yaptığı açıklamada,”Uyuşturucu madde bağımlılığı tüm dünyada ve ülkemizde artarak devam eden bir sorundur. Sokaklarda madde bağımlılığında hayatını kaybeden gençlerin sayısının sürekli artması ve uyuşturucu madde yüzünden dağılan ailelerin basına yansıyan görüntüleri sorunun ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Her konuda olduğu gibi devletimiz konun çözümü için ilgili tüm kurumlarıyla elinden geleni yapmaktadır. İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun en iyi narkotik polisi anne sloganıyla başlatmış olduğu proje bunun en güzel örneklerindedir. Güvenlik güçlerimiz dışarıda sokaklarda çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumaya çalışırken bizlerde anneler olarak evlerimizde evlatlarımızı izleyip davranışlarını takip ederek güzel bir iletişim kurarak sahada çalışan personelimize rehberlik edebiliriz. ”

Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda,Yapılan son araştırmada uyuşturucu bağımlılarının yüzde 84’ünün aile fertleriyle yaşadığına dikkat çekildi, “Yüzde 89,8’inin annesi ev hanımı ve yine bu bağımlılarının yüzde 47,5’inin maddeleri kendi evlerinde ve neredeyse ailelerinin gözleri önünde kullandıkları tespit edildi. Bu nedenle proje ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ sloganıyla hayata geçirildi. Uyuşturucu sorununu yıkacak güç anne yüreği ve iradesidir. Hiçbir istihbari veri bir annenin hislerinden daha hızlı olamayacaktır. Yapılan saha çalışmalarının, anne ve babaların çocukları için “benim çocuğum yapmaz” yanılgısına düştüğünü gösterdiğini vurgulayarak, “Kimse uyuşturucu kullanımını kendi çocuğuna yakıştıramıyor. Bu nedenle de çocuklarımızın kontrolü açısından zaafa düşüldüğü görülmüş ve bunun sonucu ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi başlatılmıştır.” tanıtım polis köpeği Maya’nın şovuyla devam etti.

Share
3042 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ