gap başlık

logo

EKİPLER, DEPREM BÖLGESİNE SEVK EDİLDİ

EKİPLER, DEPREM BÖLGESİNE SEVK EDİLDİ

Elazığ ili Sivrice İlçesi merkezli meydana gelen ve ilimizde de hissedilen 6.8 şiddetindeki deprem sonrasında, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde Vali Hulusi Şahin’in başkanlığında yapılan toplantıya; ilgili kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile Kızılay Batman Şubesi başkanı katıldı.

Vali Şahin, öncelikle Batman ili olarak Elazığ’da gerçekleşen deprem sonrasında yürütülen müdahale çalışmaları kapsamında ne destekler verilebileceğini değerlendirerek, Afet Müdahale Planının etkinlik düzeyinin ve uygulanabilirliğinin artırılması, ilgili kurumların her açıdan hazırlıklı olması ve varsa eksikliklerin giderilmesi konusunda gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Ayrıca, İlimiz sınırları içerisinde yapılan hasar tespit çalışmaları kapsamında hasar ihbarı alınan 8 binada hafif hasar bilgisi alınmış ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemeler sonucu hasarların küçük çatlaklar şeklinde olduğu tespit edilmiştir. Yaşanan depremin ardından Batman Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi aktif hale geçmiş ve deprem bölgesine saat 22.50 itibarıyla 2 tam donanımlı Arama Kurtarma Aracı, 9 Arama Kurtarma Teknisyeni, 2 UMKE Aracı, 2 Ambulans,50 Sağlık Personeli ile 14. Hava Üs Komutanlığına ait 1 Adet İnsansız Hava Aracı (İHA) görevlendirilerek, deprem bölgesine sevk edilmiştir. Vali Şahin son olarak “Elazığ İlimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

ekipler deprem Ekipler, Deprem Bölgesine Sevk Edildi (2)

Share
358 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ