gap başlık

logo

“Denetimlerde teknolojiden yararlanın”

“Denetimlerde teknolojiden yararlanın”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisine kontrollü normalleşme sürecinde kural ihlallerinin tespitinde teknolojinin kullanılması talimatını verdi. Soylu, “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarından da bu anlamda istifade ederek, kural ihlallerini tespitte bu teknolojiyi kullanmaya gayret edelim” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) telekonferans yöntemiyle 81 ilin valisiyle görüştü. Toplantıda, İçişleri Bakan yardımcıları İsmail Çataklı, Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir de hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Soylu, toplantının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2 gün önce açıkladığı yeni dönemle ilgili adımları ve alınacak tedbirleri gözden geçirmek üzere gerçekleştiğini bildirdi. Daha önce tecrübe etmedikleri bir afet türüyle yaklaşık 1 yıldır mücadele halinde olduklarını aktaran Soylu, salgın nedeniyle hem can kayıplarının yaşandığına hem de ülke olarak ciddi maliyetle karşı karşıya kalındığını ifade etti.

Share
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ