gap başlık

logo

ÇOCUKLAR İNANIN, İNANIN ÇOCUKLAR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Ahmet’e umut olmak için, Batman için; çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler.

Pazar günü sahamızda oynadığımız Nazilli Belediye Spor maçının son dakikasında bulduğumuz santrası olmayan golün ardından tüm statta Nazım Hikmet’ in bu ölümsüz eseri yankılanıyordu.

Durumumuzu tam olarak anlatması yönünden çok anlamlıydı, hem Ahmet için hem Batman Petrol Spor için inanmaktan başarmaktan başka çaremiz yoktu çünkü.

Taraftarın maçın son dakikasına kadar susmadan galibiyeti istemesinin sebebi bu inançtı. Takımımız son dakikada gelen golle alınan galibiyeti Ahmet kardeşimize ithaf etti.

Statta son zamanların en büyük kalabalığı vardı, inanmış bir kalabalık, bu kalabalığın tek sebebi bu maçın çıkış maçımız olması değildi.

Hepimizin bildiği üzere NCL (beyincik erimesi) hastalığının pençesinde olan Ahmet Çınar Aba kardeşimiz var.

Son iki haftadır tüm şehir, Ahmet kardeşimizin gözlerindeki hayat ışığı sönmesin diye seferber. Sosyal medya kampanyaları, kermesler, duyarlı vatandaşlarımızın bağışları ile Ahmet kardeşimizin tedavisi için ihtiyacı olan paranın bir bölümü toplanmış durumda.

Batman Petrol Spor Kulübü de bu duruma kayıtsız kalmadı ve çıkış maçımız olma özelliği taşıyan Nazilli maçının tüm gelirini Ahmet’in tedavisi için bağışlayacağını duyurdu. Ahmet kardeşimiz de babası ile beraber takımımıza tribünlerden destek verdi.

Toplu ve tek tek bilet alımları ile Ahmet’e destek olanlara, kampanyaya büyük destek veren valiliğe, stada ulaşım için ücretsiz yolcu taşıyan belediyeye, hayatında ilk defa Ahmet’e destek olmak için stada maç izlemeye gidenlere ve her zaman olduğu gibi takımının, şehrinin yanında olan sosyal sorumluğu yüksek taraftar gruplarına; Batman’ımızın kenetlendiğinde neler yapabileceğini bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ediyoruz.

İnanıyoruz! Ahmet kardeşimizi Allah’ın izni ile kurtaracağız..

Kalın sağlıcakla.

9ca248a3-2dbf-425a-a2f4-83a7cebb5327

Share
1399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 4.BATMAN KİTAP FUARI VALİLİĞİN HİMAYESİNDE KAPILARINI AÇIYOR…

  24 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Her yıl büyük bir ilgiyle ve ziyaretçi sayısıyla büyüyen ve BATMAN HER YERDE OKUYOR ilkesiyle ülke gündemine oturan Batman Kitap Fuarı’nın 4.sü 27 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açıyor. Sadece Batmanlıları değil, komşu illerden gelen misafirleri ’de kitabın ekseninde buluşturmaya ve okurları doğrudan yazarla buluşturmayı hedefleyen 4. Batman Kitap Fuarı, Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in himayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin keşfetme arzusunu harekete geçirecek. Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve yayıncılarının ka...
 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...