gap başlık

logo

Çiftçilere 200 bin adet fıstık fidanı desteği

Çiftçilere 200 bin adet fıstık fidanı desteği

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında yürütülen “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi destekleriyle temin edilen 200 bin adet Siirt Fıstığı Fidanı çiftçilerimize dağıtıldı.

Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen dağıtım törenine; Vali Hulusi Şahin, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Müdürü Aytaç Onkun, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hivzullah Aktaş, Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ve çok sayıda çiftçi katıldı.

ÇİFTÇİLERE DESTEĞİMİZ SÜRECEK
İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün’ün açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Valimiz,  İlimizde; Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinin yanı sıra İl Özel İdaresinin imkanları kullanılarak seracılığın geliştirilmesi, aromatik bitki yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ve meyveciliğin geliştirilmesi konusunda çiftçileri desteklediklerini ifade etti.

‘60 BİN DEKAR FISTIK ALANI VAR’

Batmanlı çiftçilerin fıstık yetiştiriciliğine ilgi gösterdiklerini belirten Valimiz, “Fıstık bitkisi belli bir yaştan sonra çok ciddi ekonomik getirisi olan bir bitki. Beş yıl önce hiç yokken, bugün Batman’da 60 bin dekar alanda fıstık yetiştiriciliği yapılıyor. Bu nedenle ilgi de artmaya devam ediyor. Tek hedefimiz çiftçilerimizin ekonomisini güçlendirmek. Bugün 200 bin adet olmak üzere şimdiye kadar çiftçimize toplam 860 bin adet fidan desteğinde bulunduk ve desteklemeye de devam ediyoruz. Sloganımız Çiftçi Gülerse bütün ülke güler” diye konuştu.

Share
92 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ