gap başlık

logo

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor.

Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır.

Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve gençleri adına gereklidir, sonuçta iki takımda ilimizi temsil edecek.

Pandemi her alanı olduğu gibi spor faaliyetlerini de bir hayli etki altına aldı. Ligler sıkıştırılmış bir fikstürde kapsül formunda oynatılacak ve kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Fakat bu durum takımlarımızın başarıyı kovalaması adına bir engel değil, koşullar herkes için aynı sonuçta.

Bana göre günümüz pandemi ortamı, bu takımlarımıza yerel liglerinde oynanmayacağı bu süreçte, boşta kalan sporcular ile çok daha seçkin üst düzey bir sporcu grubu oluşturmak adına katkı bile verebilir.

Şehrin her takımından her mevkiinin en iyi oyuncuları seçilip bu şekilde hedefe yürünebilir.

İki takımımızda da bu yönde çalışmalar olduğunu görmek gelecek adına umut verici…

İlimizi BAL’de temsil edecek olan bu takımlarımızı yakından takip ediyor ve benimde düşüncelerimle örtüşen proaktif yaklaşımlarını takdire değer buluyorum.

Umarım takımlarımız şehrimizin yetenekli gençleri ile güzel bir ekol oluşturur ve olağanüstü koşulların hüküm sürdüğü bu süreçte birbirleri ile sürtüşmeden el ele vererek ilimizi 3.ligde temsil edecek takımlardan biri olmayı başarırlar.

Şehrimizin gençlerinin içinde yer aldığı her oluşumu şahıs, kurum sosyal ve siyasal her türlü olgudan soyutlayarak benimsemek ve destek olmak hepimizin görevidir.

Takımlarımıza çıktıkları bu zorlu yolda tekrar başarılar diliyor ve yakın zamanda başlayacak olan Bölgesel Amatör Liglerin ilimiz gençliği ve sporu adına BAL tadında bitmesini temenni ediyorum.

Esenlikler diliyorum, Kalın Sağlıcakla…

Share
1818 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİNİN ÖĞRETİM KODLARI PANDEMİYLE BİRLİKTE DEĞİŞTİ…

  26 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  ‘Bilim Dünyasına Açılan Pencere’ ilkesiyle öğrencilerine merhaba diyen Batman Üniversitesi, tarihine ve köklerine bağlı bir üniversite olma yolunda yaklaşık 12399 öğrenciye eğitim vermektedir. 9 fakülte, 1 enstitü, 4 yüksekokul, 7 MYO ve 15 araştırma merkeziyle ülkemizde bilimin gelişmesine katkıda bulunan Batman Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. İdris Demir’le başlayan öğrenci odaklı eğitim/öğretim anlayışı sayesinde öğrenciler için bir cazibe merkezine dönüşmektedir. Pandemiyle birlikte öğretim kodlarını değiştiren Batman Üniversitesi, dij...
 • PAHALILIĞA GÖZ YUMAN VİCDANSIZ BÜROKRAT VE SİYASİLER…

  19 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Son bir yıl içerisinde hayat pahalılığını dile getirmek için vatandaş bas bas bağırıyor, isyan ediyor, tepki gösteriyor… Biz eli kalem tutan bazı cesur gazeteciler, bu şikâyetleri gündeme taşıdık, ilgili ve yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştık ama nafile… Ne bizi, nede vatandaşın bu haklı isyanını ne duyan oldu, nede ilgilenen… Taki Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün yaptığı açıklamada hayat pahalılığıyla ve piyasalarda ciddi fahiş fiyat artışı yapan firmalarla mücadele edeceklerini açıkl...
 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...