gap başlık

logo

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor.

Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır.

Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve gençleri adına gereklidir, sonuçta iki takımda ilimizi temsil edecek.

Pandemi her alanı olduğu gibi spor faaliyetlerini de bir hayli etki altına aldı. Ligler sıkıştırılmış bir fikstürde kapsül formunda oynatılacak ve kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Fakat bu durum takımlarımızın başarıyı kovalaması adına bir engel değil, koşullar herkes için aynı sonuçta.

Bana göre günümüz pandemi ortamı, bu takımlarımıza yerel liglerinde oynanmayacağı bu süreçte, boşta kalan sporcular ile çok daha seçkin üst düzey bir sporcu grubu oluşturmak adına katkı bile verebilir.

Şehrin her takımından her mevkiinin en iyi oyuncuları seçilip bu şekilde hedefe yürünebilir.

İki takımımızda da bu yönde çalışmalar olduğunu görmek gelecek adına umut verici…

İlimizi BAL’de temsil edecek olan bu takımlarımızı yakından takip ediyor ve benimde düşüncelerimle örtüşen proaktif yaklaşımlarını takdire değer buluyorum.

Umarım takımlarımız şehrimizin yetenekli gençleri ile güzel bir ekol oluşturur ve olağanüstü koşulların hüküm sürdüğü bu süreçte birbirleri ile sürtüşmeden el ele vererek ilimizi 3.ligde temsil edecek takımlardan biri olmayı başarırlar.

Şehrimizin gençlerinin içinde yer aldığı her oluşumu şahıs, kurum sosyal ve siyasal her türlü olgudan soyutlayarak benimsemek ve destek olmak hepimizin görevidir.

Takımlarımıza çıktıkları bu zorlu yolda tekrar başarılar diliyor ve yakın zamanda başlayacak olan Bölgesel Amatör Liglerin ilimiz gençliği ve sporu adına BAL tadında bitmesini temenni ediyorum.

Esenlikler diliyorum, Kalın Sağlıcakla…

Share
1247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSAN KILIĞINDAKİ ŞEYTAN’LAR…

  12 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Dünyanın en büyük terör devleti olan İsrail,  Ramazan ayının son Cuma gecesinde Camii içerisinde bulunan Müslümanlara saldırarak, aralarında onlarca çocuğun da yer aldığı mazlum Filistin’li kardeşlerimizi dünyanın gözü önünde katletti. Hep şunu düşünmüşümdür; nasıl oluyor da tüm etrafı Müslüman ve Hıristiyanlarla (Hıristiyanlarda genel olarak Yahudileri sevmez) çevrili olan hem de nüfusu 5,5 milyon gibi küçücük bir yer olan İsrail’e neden hiç kimse sesini çıkartmıyor, bu yaptığı terör eylemlerine ve uyguladığı zulümlere göz yumuyorlar diye… ...
 • OYUNCU EBEVEYN OLMAK

  12 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Merhabalar, Minik bir bebeğin gözlerininiz içine baktığındaki parıltısı size neler hissettiriyor? Yada emeklemeye çalışan bir çocuğun sizde uyandırdığı duyguya bakmaya ne dersiniz? Bunları düşündüğümde benim kalbimde bir heyecan ve yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Bu muhteşem bağlantı hem çocuğa hem de ebeveyne verilmiş muhteşem bir haz olsa gerek… Doğumla başlayan ve bir ömür boyu devam edecek oyun oynama eylemi; tıpkı nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtır. Bir çocuk oyun oynarken dünyayı keşfetmesi, yeni deneyimler yaşaması ve baş...
 • BİR İYİLİK HAREKETİ-VEFA DESTEK GRUPLARI…

  11 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Hamdolsun ki bugün Ramazan ayının son gününe girdik. Ramazanın son iki haftasını "Yoğunlaştırılmış Kapanma" diyebileceğimiz korona önlemleri kısıtlamaları altında geçirdik. Kapanmanın hayata geçirilmesi ve önlemlerin daha da artırılması nedeniyle dezavantajlı konumda bulunan insanların imdadına her zaman ki gibi yine vefa destek grupları yetişti. Batman Valiliği bünyesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Vefa Sosyal Destek Grubu, "Yoğunlaştırılmış Kapanma" döneminde 65 yaş üstü v...
 • KUZİNE Mİ?

  10 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Hayat her zaman gerçekten yeniliklere ve sürprizlere açıktır… Geçtiğimiz yıl İzmir Büyük Şehir Belediyesinin yaklaşık 100’e yakın konser organizasyon işini yürüttüğümüz sıralarda tanıdım Ulvi abiyi. Kendisi derya gibi donanımlı ve bilge biri… Kendisini tanımakla ve aynı masada oturup sohbet etmekle kendimi çok şanslı görüyorum. Esas mesleği hukukçu… Halen, profesyonel mesleği olan avukatlığın yanında; İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanlığı, İzmir Milli Kütüphane Derneği Başkanlığı, İzmir Kent Kültürü Ve Gelişimi Platformu Baş...