gap başlık

logo

BİZE BUNLARI YAZDIRANLAR UTANSIN


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Çoğu yazımda zor günler yaşayan Batman Petrol Sporumuzu gündeme getiriyorum, bu durumdan bende sıkıldım.

Bende isterdim spor yazıları yazacağım köşemde takımımızın başarılarından, memleketimizin değerli sporculardan, diğer amatör takımlarından ve de spor alanındaki farklı noktalardan söz etmeyi.

Ama ne yazık ki lokomotif takımımız kötü süreçlerden geçiyor ve bu süreçte odağımı takımın üzerinden ayırmayı vicdanen doğru bulmuyorum. Ve kendi vizyonumdan yanlış gördüğüm noktaları şehrimizin insanlarının da hislerine tercüman olacak şekilde, kendi tarzımda dile getiriyorum.

Bizi profesyonel liglerde temsil eden şehrimizin en büyük markasını bu durumlarda görmek hepimizi derinden üzüyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi bu takımı bu duruma düşürenler, bu takımın vizyonunu daraltanlar, bu takıma zarar verenler, bu takımı babalarının malıymış gibi kâr amacı güden bir şirkete dönüştürenler… Kısacası “bize bunları yazdıranlar utansın.”

Bu durumun vebali takımın bu hallere düşmesinde parmağı olan herkesin üzerindedir.

Bu takım şehirdeki tüm dinamiklerin katkısı ve el birliği ile üzerindeki kara bulutları dağıtacak eski şanlı günlerine, geri dönecektir. Gün her zamankinden daha sıkı durmak günüdür.

O günler gelene kadar takımı ayakta tutmak yanlışlarını dile getirmek yeri geldiğinde 12.adam olup en iyi şekilde desteklemek hepimizin görevi.

O günlere gelindiğinde nasıl ki yanlış gördüğümü eleştirdiysem doğru yapılanları da ayakta alkışlamasını çok iyi bilirim. Eleştirilerim kimsenin şahsına değil, yaptığı işe, bulunduğu göreve olan katkısınadır.

Bu takım için bir taşı yerinden alıp bir yere koyan, takıma özveride bulunan herkesin başımızın üstünde yeri vardır.

Kimse ile şahsi dostluğum ve şahsi husumetim yoktur! Yazılarımın bu denli açık sözlü ve tarafsız olmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Takımımız zor günlerden geçiyor inşallah atlatacağız…

Daha güzel yarınlarda buluşmak ümidiyle.

Ek olarak şunları da bilmenizi isterim…

Ben hobi olarak spor gündemi ile ilgili yazılar yazıyorum.

Yazılarımı maaşlı çalışan bir basın emekçisi olarak değil, imkan bulduğu her maçı maraton tribününden izleyen bir taraftar gözüyle ve her alanda memleketinin menfaatlerini düşünen bir vatandaş bilinciyle yazmaya özen gösteriyorum.

Her zaman dediğim gibi her şey Batman Petrol Spor içindir ve kimse bu takımdan büyük değildir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
9876 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...