gap başlık

logo

BİN YOKSUL ÖĞRENCİYE GİYİM VE KİTAP YARDIMI

BİN YOKSUL ÖĞRENCİYE GİYİM VE KİTAP YARDIMI

Batman Merkez Fatih İlkokulu öğrencileri ‘Bir Kıyafet, Bir Kitap’ Projesi kapsamında Sason ve Kozluk ilçesine bağlı bazı dağ köylerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda okulun yardıma muhtaç öğrencilerine giyim ve kitap yardımı gerçekleştirdi.

ÖĞRENCİLERİN DAYANIŞMASI TAKDİR TOPLADI

Fatih İlkokulu öğrencileri anlamlı bir yardım kampanyasında yaklaşık bin öğrenciye giyim ve kırtasiye yardımı ulaştırdı. ‘Bir Kıyafet, Bir Kitap’ Projesi çerçevesinde okul öğrencileri sömestr tatili öncesinde yaklaşık bin öğrenciye yetecek giyim ve kitap yardımı topladı. Okul Rehberlik Servisi Öğretmenlerinin gözetiminde kız ve erkek öğrenciler için yaş kategorisine göre ayrıştırılan ve torbalara konulan giyim yardımları, tatil öncesinde tespit edilen ilçe ve merkez köylerinin yoksul öğrencilerine ulaştırıldı. Eğitimdeki başarılarıyla ve sosyal yardımlaşma faaliyetleriyle dikkat çeken Fatih İlkokulu’nun idarecileri, “Bir kıyafet, bir kitap projemize, sınıf temsilcisi öğrencilerimizin organizasyonuna velilerimiz çok büyük ilgi gösterdi, kaban, mont, gömlek, pantolon, ayakkabı vb gibi iyi bir yardım desteği sağladılar. Sason ilçemizin dağ köyleri Kaşyayla ve Dikbayır ile Kozluk ilçemize bağlı Yanıkkaya, merkez köyümüz Kösetarla ile merkez Batman İlkokulu’nun öğrencilerine giyim ve kitap yardımlarını teslim ettik” dediler.

Fatih İlkokul Müdürü İlhami Özlük “Yaklaşık bin öğrenciyi sevindirmenin mutluluğunu yaşadık. Ayrıca yetişkinlere yönelik de giyim yardımlarımız oldu. Yaklaşık 100 Suriyeli öğrenciye de yardımları ulaştırdık. Başta yardımlaşma ve dayanışma amaçlı çalışmamıza katkı sunan tüm Velilerimize, emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bin Yoksul Öğrenciye Giyim ve Kitap Yardımı

Share
826 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ