gap başlık

logo

14 Mayıs 2013

Bende Mülteciyim!


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Kendi fakirimiz kendi insanımızın sorun ve dertleri yetmiyormuş gibi  maalesef Suriye ve Afgan mülecilerin sorunlarını Batman olarak bizler çekiyoruz.

İlimizde yaklaşık 5000’den fazla mülteci olduğu tahmin ediliyor ve valilik başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşları bu mültecilere milyonlarca lira harcayarak Batmanın fakir insanlarına ayırdığı istikakı maalesef mültecilere aktarmak zorunda kalıyor.

Bu tür yardımların insani ve vicdani olduğunun farkındayım ama ne zamana kadar…

Süresi ve geleceği belli olmayan bir insani yardım ne kadar olabilir?

Bugün zorlukla ve güçlükle geçimini sağlayan binlerce yardıma muhtaç Batmanlımız varken, mültecilerin de bu sorunların üzerine kambur olduğuna inanıyorum.

Aslında bizlerde birer mülteciyiz. İlimize başka illerden gelen çok sayıda vatandaşımız var…

Bunlarada devletin ilgili kurumları yardım etmesi gerekmez mi?

Onların sorunlarınıda kendi sorunumuz olarak görmek gerekmez mi?

Ben kendi fakir ve fukaramız varken, çok açık söylüyorum başkalarına yardım edilmesine karşıyım.   

Şimdi diyebilirsiniz ki ‘Ya Mansur bey sende hiç mi merhamet yok?’ Bende şunu söylüyorum; “Etrafta esnafı, insanları dilencilik yaparak bıktıran Suriyeliler oldukça, bunlara bağlı olarak toplumsal çöküntüye neden olan fuhuş batağı sürdükçe, benim mültecilere karşı merhametli omamı kimse beklemessin.”

Ben buradan yetkililere sesleniyorum; Kaş yapalım derken göz çıkartmayın, insanlık yapacağız diye toplumun huzurunu kaçırmayın, gerçek fakir fukaranın haklarını gasp etmeyin.

Bugün ülkemizde 200 bin dolayında mülteci konumuna düşen Suriyelilerin bağlı bulundukları illerde çıkardıkları olayları görerek tedbirlerinizi şimdiden alın…

Benden söylemesi…

 

Petrolspora Başarılar Ama…

Bugün Batman futbolu açısından önemli bir gün. İlimizin tek profesyonel takımı konumunda olan Petrolspor, uzun yıllar sonra ikinci lige çıkma şansını yakaladı.

Bugün Ümraniyesporla Saat 17’de Alanya Oba stadyumunda final oynamak için karşılaşacak olan kırmızı Beyazlı ekibimiz, bu maçı kazanması halinde Çanakkale Dardanelspor ile Sivas 4 Eylülsporun galibi ile Cumartesi günü final oynama hakkını elde edecek.

Temennimiz ve dileğimiz odur ki inşallah Petrolspor önce Ümraniyeyi, sonrada finalde çıkacak rakibini yenerek hak ettiği 2. Lige çıkma başarısını gösterir.

Tabi Play Off maçları öncesi taraftarların ve basının ihmal edilmesi nedeniyle Petrolspor yönetimine söylenecek çok söz var ama şimdi yeri ve zamanı olmadığı için, takımın moralini bozmamak için bunları şuan yazmak istemiyorum.

Hayırlısı ile şu Play Off maçlarını kazasız belasız atlatalım, o zaman bir sezonun değerlendirmesini yapacağım.

Bir sezon boyunca altyapı başta olmak üzere yaşanan sıkıntı ve sorunları siz değerli okurlarımla paylaşacağım.

Evet bugün vefakar ve cefakar taraftarlarımızın kendi imkanlarıyla destekleyeceği Petrolspora yürekten ve sonsuz başarılar diliyorum. Temsilcimiz inşallah final oynama şansını yakalar ve 2. Lige çıkmayı hakkıyla elde eder

Share
401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...
 • BATMAN’DA OKULLAR HAZIR, PEKİ YA EĞİTİM?

  05 Eylül 2021 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri

  COVİD19 salgınıyla birlikte kapanan okullar, 6 Eylül’de yüz yüze ve haftanın beş günü olarak yeniden öğrencilerine merhaba diyor. Yayımlanan genelge gereği okullarda, maske, temizlik ve mesafe kurallarına titizlikle uyulacak, yakın temas olmaması için her türlü tedbir uygulanacak. Aşı olmayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testine tabi tutulacak olması, okulların açık tutulması için takdir görecek bir karardır. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin, sektör buluşmaları kapsamında okul servisleriyle bir araya ge...
 • Batman, yeni eğitim sezonuna hazır mı?

  25 Ağustos 2021 Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman genelinde de 6 Eylülde yüz yüze eğitim başlayacak… Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı esir alan covid 19 salgını nedeniyle eğitim camiamız 2 sezonunu maalesef kaybetmek zorunda kaldı. Yaşanmamış bu 2 eğitim sezonu, doğal olarak çocuklarımızın eğitimini gelecek açısından ciddi bir şekilde olumsuz etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Düşünsenize 6 sınıfta olan bir öğrenci, pandeminin başlamasıyla birlikte hiç eğitim ve öğretime katılmadan bu yıl 8’ci sınıfa gidecek… 6-7 sınıfta görmediği, işlemediği ve bi...