gap başlık

logo

BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı.

Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu bu projeleri yürütebilmesi, hedeflediği hizmeti sunabilmesi ve bu hedeflerin doğrultusunda şehri modernleştirebilmesi için bu şehrin paydaşlarının daha fazla desteğine ihtiyacı var.

Buna ilaveten Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu projelerin ve yürüttüğü güzel hizmetlerin sürekliliği için aklı ve kalbi memleket sevgisiyle dolu, projeleri sahiplenen, hizmetleri aksatmayan, yapılan projelerden ve devam eden işlerdenhaberdar olan ve geleceğe ışık tutan kurum çalışanlarının sayesinde başarının zincirleri tamamlanabilir.

Başka bir ifadeyle hizmet kültüründen haberdar olan, Belediyenin çalışmalarını sabote etmek isteyenlere karşı dik duran, hakkaniyetli davranan, fitne/fesattan uzak duran, kayıp ve kaçak olmayan, mesai saatlerinde çalışanlarına örnek olacak müdürlerin/yöneticilerinvarlığıyla bu hizmetler büyüyebilir ve sürdürülebilir.

HER KURUŞ BATMAN İÇİN…

Hatırlatmakta fayda var: Bir tarlayı ayrık otları, dikenli ve yabani otlar, çalı çırpı boğar. Bir kurumu ise; halkla iç içe olacak hizmet ve etkinliklere katılmayan, Belediye çalışmalarının görünür olmasından rahatsızlık duyan, işleri kolaylaştırmak yerine zorlaştıran ve bir çürük elma misali ortada dolaşan ve her zaman varlıklarını hissettirmeye çalışan tipler boğar.

Batman Belediyesi; hizmet büyüklüğünü yaygınlaştırmaya çalışırken, ilimizin ekonomik, sosyal ve kentsel özelliklerini geliştirirken ana eksenlere zarar vermeye çalışan, katı bir anlayışla hizmetleri aksatan, modern şehirleşmenin önünü kapatan çürük elmaları varsa bulmalı ve kaliteli hizmet anlayışıyla daha fazla görünür olmalıdır.

Kayyum olarak atandığı günden bu yana güçlü bir irade ortaya koyup başta belediyenin mali sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışan, Batman’a gelen her kuruşu Batman için harcayan, modern bir şehir inşa etmeye gayret eden Hulusi Şahin’in projeleri ve hizmetleri ilimizi hak ettiği konuma taşıyacaktır.

MALİ TABLOSU GÜÇLÜ BİR BELEDİYE…

Her yönüyle disipline edilmiş bir belediye bulunduğu şehir için büyük bir güç ve kuvvettir. Mali tablosu güçlü bir belediye ise kurumun ve yöneticilerin başarılarının temel göstergelerinden birini oluştururken aynı zamanda kaynakların etkin kullanıldığını ortaya koyabilecek niteliğe işaret etmektedir.

Ülkemizde neredeyse her vatandaşın zihninde, kokuşmuş, getirim ve çıkar yapılanmasına maruz kalmış, siyasi yağmacılığa dönüşmüş bir belediyecilik anlayışı varken, son bir yılda göreve atanan Batman Valisi/Kayyumu Hulusi Şahin sayesinde bu anlayış ilimizdeyerini, işlevini yerine getiren, proje üreten ve gerçekleştiren, yağmacılığa dur diyen bir algıya dönüştürmüştür.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin, Batman Belediyesinin geçmiş performanslarını ortaya koyarken, önümüzdeki otuz yılı inşa edecek faaliyetlerin planlamasını ve uygulanabilirliğini birçok kalemden tasarruf ederek ve israfı önleyerek ortaya koymuştur.

ÖNLENEN İSRAF – ÜRETİLEN EK PROJELER…

Hangi kaynaklardan tasarruf yapıldığı ve hangi israfların önlenerek şehrimizin modernleşmesi adına ek projeler üretildiği Batman Belediyesinin WEB sitesinden ve diğer sosyal mecralardan paylaşılırsa, değişime atılan kararlı imzaların ilimizi nasıl bir marka şehir yapacağını hemşerilerimiz doğru kanaldan öğrenmiş olurlar.

Yürütme erkinin bir organı olan valiler atandıkları şehirlerde belli bir süre hizmet ettikten sonra makamları ve mevkileri ile değil, vermiş oldukları hizmetlerle hatırlanırlar. Batman il olduğu günden bu yana birçok makam sahibi gelip geçmiştir, ancak bu makam sahipleri yaptıkları hizmetleri ve eserleriyle gönüllerde ya yer edinmiş veya edinmemişlerdir.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin ise Batman’a atandığı günden bu yana ilimize yaptığı hizmetler, değişime ve gelişime attığı imzalar, gerçekçi ve idealist bir devlet adamı/vali olarak hemşerilerimizin gönüllerinde ve hafızalarında yer bulmuştur.

Sonuç olarak Kayyım Belediyesine bugüne kadar ürettiği ve gerçekleştirdiği projelerle, halkın memnuniyetini sağlamak konusunda ortaya koydukları gayretle, görevlerini icra ederken gösterdikleri sabır, özveri ve olumlu performansla göz doldurmuştur. Bu olumlu performans ve geleceğe atılan kararlı imzalariçin başta Vali/Kayyum Hulusi Şahin olmak üzere, ona destek olan birim müdürlerini ve çalışanları takdir ediyor ve alkışlıyoruz.

Belediyenin bazı birimlerinde olumsuz performans sergileyenleri ise başarılı olan arkadaşlarından fikir, yorum veya öneri isteyerek farklı bakış açıları kazanmaya, deneyimlerini zenginleştirmeye, bu şekliyle Belediye’ye karşı aidiyeti ve heyecanlarını artırmaya davet ediyoruz.

Kalın sağlıcakla…

Share
990 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSAN KILIĞINDAKİ ŞEYTAN’LAR…

  12 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Dünyanın en büyük terör devleti olan İsrail,  Ramazan ayının son Cuma gecesinde Camii içerisinde bulunan Müslümanlara saldırarak, aralarında onlarca çocuğun da yer aldığı mazlum Filistin’li kardeşlerimizi dünyanın gözü önünde katletti. Hep şunu düşünmüşümdür; nasıl oluyor da tüm etrafı Müslüman ve Hıristiyanlarla (Hıristiyanlarda genel olarak Yahudileri sevmez) çevrili olan hem de nüfusu 5,5 milyon gibi küçücük bir yer olan İsrail’e neden hiç kimse sesini çıkartmıyor, bu yaptığı terör eylemlerine ve uyguladığı zulümlere göz yumuyorlar diye… ...
 • OYUNCU EBEVEYN OLMAK

  12 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Merhabalar, Minik bir bebeğin gözlerininiz içine baktığındaki parıltısı size neler hissettiriyor? Yada emeklemeye çalışan bir çocuğun sizde uyandırdığı duyguya bakmaya ne dersiniz? Bunları düşündüğümde benim kalbimde bir heyecan ve yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Bu muhteşem bağlantı hem çocuğa hem de ebeveyne verilmiş muhteşem bir haz olsa gerek… Doğumla başlayan ve bir ömür boyu devam edecek oyun oynama eylemi; tıpkı nefes almak kadar önemli bir ihtiyaçtır. Bir çocuk oyun oynarken dünyayı keşfetmesi, yeni deneyimler yaşaması ve baş...
 • BİR İYİLİK HAREKETİ-VEFA DESTEK GRUPLARI…

  11 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Hamdolsun ki bugün Ramazan ayının son gününe girdik. Ramazanın son iki haftasını "Yoğunlaştırılmış Kapanma" diyebileceğimiz korona önlemleri kısıtlamaları altında geçirdik. Kapanmanın hayata geçirilmesi ve önlemlerin daha da artırılması nedeniyle dezavantajlı konumda bulunan insanların imdadına her zaman ki gibi yine vefa destek grupları yetişti. Batman Valiliği bünyesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Vefa Sosyal Destek Grubu, "Yoğunlaştırılmış Kapanma" döneminde 65 yaş üstü v...
 • KUZİNE Mİ?

  10 Mayıs 2021 Yazar Makaleleri

  Hayat her zaman gerçekten yeniliklere ve sürprizlere açıktır… Geçtiğimiz yıl İzmir Büyük Şehir Belediyesinin yaklaşık 100’e yakın konser organizasyon işini yürüttüğümüz sıralarda tanıdım Ulvi abiyi. Kendisi derya gibi donanımlı ve bilge biri… Kendisini tanımakla ve aynı masada oturup sohbet etmekle kendimi çok şanslı görüyorum. Esas mesleği hukukçu… Halen, profesyonel mesleği olan avukatlığın yanında; İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanlığı, İzmir Milli Kütüphane Derneği Başkanlığı, İzmir Kent Kültürü Ve Gelişimi Platformu Baş...