gap başlık

logo

BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı.

Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu bu projeleri yürütebilmesi, hedeflediği hizmeti sunabilmesi ve bu hedeflerin doğrultusunda şehri modernleştirebilmesi için bu şehrin paydaşlarının daha fazla desteğine ihtiyacı var.

Buna ilaveten Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu projelerin ve yürüttüğü güzel hizmetlerin sürekliliği için aklı ve kalbi memleket sevgisiyle dolu, projeleri sahiplenen, hizmetleri aksatmayan, yapılan projelerden ve devam eden işlerdenhaberdar olan ve geleceğe ışık tutan kurum çalışanlarının sayesinde başarının zincirleri tamamlanabilir.

Başka bir ifadeyle hizmet kültüründen haberdar olan, Belediyenin çalışmalarını sabote etmek isteyenlere karşı dik duran, hakkaniyetli davranan, fitne/fesattan uzak duran, kayıp ve kaçak olmayan, mesai saatlerinde çalışanlarına örnek olacak müdürlerin/yöneticilerinvarlığıyla bu hizmetler büyüyebilir ve sürdürülebilir.

HER KURUŞ BATMAN İÇİN…

Hatırlatmakta fayda var: Bir tarlayı ayrık otları, dikenli ve yabani otlar, çalı çırpı boğar. Bir kurumu ise; halkla iç içe olacak hizmet ve etkinliklere katılmayan, Belediye çalışmalarının görünür olmasından rahatsızlık duyan, işleri kolaylaştırmak yerine zorlaştıran ve bir çürük elma misali ortada dolaşan ve her zaman varlıklarını hissettirmeye çalışan tipler boğar.

Batman Belediyesi; hizmet büyüklüğünü yaygınlaştırmaya çalışırken, ilimizin ekonomik, sosyal ve kentsel özelliklerini geliştirirken ana eksenlere zarar vermeye çalışan, katı bir anlayışla hizmetleri aksatan, modern şehirleşmenin önünü kapatan çürük elmaları varsa bulmalı ve kaliteli hizmet anlayışıyla daha fazla görünür olmalıdır.

Kayyum olarak atandığı günden bu yana güçlü bir irade ortaya koyup başta belediyenin mali sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışan, Batman’a gelen her kuruşu Batman için harcayan, modern bir şehir inşa etmeye gayret eden Hulusi Şahin’in projeleri ve hizmetleri ilimizi hak ettiği konuma taşıyacaktır.

MALİ TABLOSU GÜÇLÜ BİR BELEDİYE…

Her yönüyle disipline edilmiş bir belediye bulunduğu şehir için büyük bir güç ve kuvvettir. Mali tablosu güçlü bir belediye ise kurumun ve yöneticilerin başarılarının temel göstergelerinden birini oluştururken aynı zamanda kaynakların etkin kullanıldığını ortaya koyabilecek niteliğe işaret etmektedir.

Ülkemizde neredeyse her vatandaşın zihninde, kokuşmuş, getirim ve çıkar yapılanmasına maruz kalmış, siyasi yağmacılığa dönüşmüş bir belediyecilik anlayışı varken, son bir yılda göreve atanan Batman Valisi/Kayyumu Hulusi Şahin sayesinde bu anlayış ilimizdeyerini, işlevini yerine getiren, proje üreten ve gerçekleştiren, yağmacılığa dur diyen bir algıya dönüştürmüştür.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin, Batman Belediyesinin geçmiş performanslarını ortaya koyarken, önümüzdeki otuz yılı inşa edecek faaliyetlerin planlamasını ve uygulanabilirliğini birçok kalemden tasarruf ederek ve israfı önleyerek ortaya koymuştur.

ÖNLENEN İSRAF – ÜRETİLEN EK PROJELER…

Hangi kaynaklardan tasarruf yapıldığı ve hangi israfların önlenerek şehrimizin modernleşmesi adına ek projeler üretildiği Batman Belediyesinin WEB sitesinden ve diğer sosyal mecralardan paylaşılırsa, değişime atılan kararlı imzaların ilimizi nasıl bir marka şehir yapacağını hemşerilerimiz doğru kanaldan öğrenmiş olurlar.

Yürütme erkinin bir organı olan valiler atandıkları şehirlerde belli bir süre hizmet ettikten sonra makamları ve mevkileri ile değil, vermiş oldukları hizmetlerle hatırlanırlar. Batman il olduğu günden bu yana birçok makam sahibi gelip geçmiştir, ancak bu makam sahipleri yaptıkları hizmetleri ve eserleriyle gönüllerde ya yer edinmiş veya edinmemişlerdir.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin ise Batman’a atandığı günden bu yana ilimize yaptığı hizmetler, değişime ve gelişime attığı imzalar, gerçekçi ve idealist bir devlet adamı/vali olarak hemşerilerimizin gönüllerinde ve hafızalarında yer bulmuştur.

Sonuç olarak Kayyım Belediyesine bugüne kadar ürettiği ve gerçekleştirdiği projelerle, halkın memnuniyetini sağlamak konusunda ortaya koydukları gayretle, görevlerini icra ederken gösterdikleri sabır, özveri ve olumlu performansla göz doldurmuştur. Bu olumlu performans ve geleceğe atılan kararlı imzalariçin başta Vali/Kayyum Hulusi Şahin olmak üzere, ona destek olan birim müdürlerini ve çalışanları takdir ediyor ve alkışlıyoruz.

Belediyenin bazı birimlerinde olumsuz performans sergileyenleri ise başarılı olan arkadaşlarından fikir, yorum veya öneri isteyerek farklı bakış açıları kazanmaya, deneyimlerini zenginleştirmeye, bu şekliyle Belediye’ye karşı aidiyeti ve heyecanlarını artırmaya davet ediyoruz.

Kalın sağlıcakla…

Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİNİN ÖĞRETİM KODLARI PANDEMİYLE BİRLİKTE DEĞİŞTİ…

  26 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  ‘Bilim Dünyasına Açılan Pencere’ ilkesiyle öğrencilerine merhaba diyen Batman Üniversitesi, tarihine ve köklerine bağlı bir üniversite olma yolunda yaklaşık 12399 öğrenciye eğitim vermektedir. 9 fakülte, 1 enstitü, 4 yüksekokul, 7 MYO ve 15 araştırma merkeziyle ülkemizde bilimin gelişmesine katkıda bulunan Batman Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. İdris Demir’le başlayan öğrenci odaklı eğitim/öğretim anlayışı sayesinde öğrenciler için bir cazibe merkezine dönüşmektedir. Pandemiyle birlikte öğretim kodlarını değiştiren Batman Üniversitesi, dij...
 • PAHALILIĞA GÖZ YUMAN VİCDANSIZ BÜROKRAT VE SİYASİLER…

  19 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Son bir yıl içerisinde hayat pahalılığını dile getirmek için vatandaş bas bas bağırıyor, isyan ediyor, tepki gösteriyor… Biz eli kalem tutan bazı cesur gazeteciler, bu şikâyetleri gündeme taşıdık, ilgili ve yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştık ama nafile… Ne bizi, nede vatandaşın bu haklı isyanını ne duyan oldu, nede ilgilenen… Taki Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün yaptığı açıklamada hayat pahalılığıyla ve piyasalarda ciddi fahiş fiyat artışı yapan firmalarla mücadele edeceklerini açıkl...
 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...