logo

“BELEDİYE ÇİFTE STANDARTLIĞA SON VERMELİ”

“BELEDİYE ÇİFTE STANDARTLIĞA SON VERMELİ”

Batman’ın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Davut ve Mehmet Şah Dicle kardeşlerden belediyeye veryansın.

Batman Belediyesinin yapmış olduğu kültürel etkinliklerde yer almadıklarına anlam veremediklerini belirten Dicle kardeşler, Batman Valisi Ekrem Canalp’in bu haksızlığa son vermesini istediler. Yıllardır sanatçı olarak müzik sektöründe yer alarak Batman’a hizmet verdiklerini kaydeden Dicle kardeşler, “Gerek konser olsun, gerekse de tanıtım gibi birçok müzikal ve kültürel etkinliklerde, her yerde memleketimizi en iyi şekilde tanıttık ve tanıtmaya da devam ediyoruz.

Maalesef belediye sanatçılar arasında ayırımcılık yaparak haksızlık yapıyorlar. Belediyenin park konserleri olsun, You Tube üzerinden yayınlanan programlarda bize yer verilmemektedir. Biz bunu defalarca dile getirmemize rağmen bu uygulama ve haksızlık devam etti. Biz bu durumu buradan sayın Valimiz Ekrem Canalp beye de iletmek istiyoruz. Sayın Valimiz temiz kalpli ve iyi bir insan. Kendilerinin bu konuya el atmasını talep ediyoruz.

Biz de bu haksızlık ortadan kaldırılana kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Batman’ımızı en iyi şekilde temsil ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Çok şükür şuana kadar herhangi bir yanlışımız olmadı. Yüzümüz ak bir şekilde sanatımızı icra etmeye devam edeceğiz” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ