logo

BATMANLI SANATÇILARDAN BATMAN ÜNİVERSİTESİ’NE SERT TEPKİ

BATMANLI SANATÇILARDAN BATMAN ÜNİVERSİTESİ’NE SERT TEPKİ

“BU KENTE KATKILARI HİÇ YOK”

Batman Üniversitesi’nin mezuniyet törenine yüksek rakamlarla il dışından ses sanatçılarını gitirmesi Batmanlı sanatçılarının tepkisini çekti. Batmanlı sanatçılardan Celal Gümüş, Veysel Akat ve Tayfun Öztoprak, Batman Üniversitesi’nin tepki göstererek “iki yıl önce ‘paramız yok’ diye biz para almadan sahne aldık. Söz konusu para olunca da kendi öz evlatları yerine il dışından sanatçı getiriyorlar” diye konuştu.

Batman Üniversitesi tarafından 3 gün sürecek olan mezuniyet töreninde sahne alacak isim tercihlerini il dışında bulunan ses sanatçılarından yana kullandı. İl dışından getirilen ses sanatçıları için 500 bin TL gibi yüksek rakamların konuşulması birçok kesimden tepki topladı. En büyük tepkiyi ise Batmanlı sanatçılardan geldi. İki yıl önce dönemin rektörü Aydın Durmuş’un ‘paramız yok, gelin kendi memleketinizde okuyan öğrenciler için sahneye çıkın’ çağrısı üzerine her hangi bir ücret almadan sahneye çıkarak vefa örneği gösteren Batmanlı Sanatçılardan Celal Gümüş, Veysel Akat ve Tayfun Öztoprak, Batman Üniversitesi’nin bu yıl ki mezuniyet kutlamalarına il dışından başka ses sanatçılarının getirilmesine sert tepki gösterdi.

“500 BİN TL GİBİ YÜKSEK RAKAMLAR ÖDENECEK”

Batmanlı sanatçılardan Gümüş, Akat ve Öztoprak, “biz geçen yıl ‘paramız yok’ diye biz para almadan sahne aldık. Bu yıl ise Batman üniversitesinin mezuniyet kutlamaları için il dışından başka sanatçıları davet ettiğini görüyoruz. Ve bu sanatçılara 500 bin TL gibi yüksek rakamlar ödenecek. Söz konusu kendi topraklarında yetişen kişiler olunca ‘paramız yok’ diyorlar ama başka ilden olunca hemen yüksek rakamda ödemeler yapmaya can atıyorlar. Bu düzen değişmeli. Kentimizi kalkındıracak daha ideal yöneticilere ihtiyacımız var. Böyle dışarı meraklısı insanların bu kente katkıları sıfırdır” tepkisinde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ