gap başlık

logo

Batman’da kalite ve ucuzluğun adresi Sabah Market

Batman’da kalite ve ucuzluğun adresi Sabah Market

Sabah Market, 1970’lerde Batman’da temelini attığı marketçilik sektörünün marka ismi haline geldi. Babaları Fikret Sertkaya’dan devraldıkları mesleği 1970’lerden bu yana sürdüren Sertkaya Kardeşler, Sabah Market’in iki şubesiyle Batmanlılara hizmet verirken, dev bir proje için de harekete geçti.

HERKES ARTIK ŞUNU BİLİYOR: SABAH MARKET SAHTE MAL SATMAZ

Batman’da Sabah Market, marketçiliğin marka ismi haline geldi. Fikret Sertkaya tarafından 1970’lerde açılan market, bugün Turgut Özal Bulvarı ve Gap Mahallesi’ndeki iki şubesiyle Batman’a hizmet vermeye devam ediyor. Kalite ve ucuzluğun adresi haline geldiklerini belirten Sabah Market Sahiplerinden Ferit Sertkaya “İnsanlar artık şunu biliyor, Sabah Market taklit mal satmaz, kalitesiz mal satmaz. Biz, çocuğumuza yedirmeyeceğimiz bir şeyi satmayız. Merdiven altı firmaların ürünlerini kesinlikle almıyoruz. Her şey marka. Gıdada hile çoktur. Biz vicdanımızla hareket ediyoruz. Gıda mühendisimiz var. Et veteriner hekimi kontrolünde cambazlardan alınır, kesimhaneye gider orada kesimi yapılır. Hepsi damgalanır. Kesinlikle kaçak et koymam buraya. Hepsinin kesim raporu var. Aşağıda soğuk hava depom var. Eti 2 gün dinlendiriyorum. Etimiz çok uygun ve lezzetli. Fıstık alacaksam, en kalitelisini alırım. Yağ alacaksam, marka olanları alırım. Kaliteyi ucuza sattığımız için satış yapıyoruz” dedi.

WHATSAAP’TAN ALIŞVERİŞ YAPABİLİRSİNİZ

Pandemi sürecinde Whatsapp alışveriş grubunu hayata geçirdiklerini belirten Sertkaya “Müşterilerimiz alışveriş için evde çıkmak zorunda kalmasın diye uygulama açtık. Whatsapp hattından ürünü seçiyorsunuz. Biz müşterimizin evine ulaştırıyoruz. Asla fiyatta bir artış yapmadan. Market fiyatı neyse, o fiyattan gidiyor” dedi.

DEV BİR PROJEMİZ OLACAK

Dev bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Sertkaya “Bir hedef koyduk önümüze. Üreticiden tüketiciye toptan ve perakende satış yapacağız. Kendi biber tarlamızı, domates tarlamızı, inek ve koyun çiftliğimizi kuracağız. Aracılar olmayacak. Kendi ürettiğimizi satacağız. Bu şekilde kaliteli, taze ve ucuz ürün satmış olacağız” dedi.

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ