gap başlık

logo

BATMAN PETROLSPOR ÇIKIŞ  ARIYOR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sezona çok hızlı başlayan takımımızın başındaki kavak yelleri dağıldı ve ortada toz duman kaldı.

Sezon başından bu yana oynadığı 10 resmi müsabakanın İlk üçünden galibiyetle ayrılan takımımız, sonrasında oynadığı yedi maçın beşinde sahadan boynu bükük ayrıldı, kalan iki maçın  birinde galip geldi bir maçta ise berabere kaldı.

Şuan ne alt ne üst denebilecek bir sıralamada yer alan takımımız playoff potasınada düşme potasınada eşit uzaklıkta.

Bu saatten sonra oynanacak her maç, alınacak ve verilecek her puan altın değerinde, ya bu kayıp serisine devam edilecek dibe vurulacak yada lider durumda bulunan Soma maçından iyi bir sonuç alınarak yeni bir çıkışın başlandıgıcı oluşacak.

Umarım bir çıkış yoluna girilir. Allah korusun, olurda takım düşüş psikolojine girerse geçen senedende bildiğimiz gibi bu psikolojiden kurtulmak  çok zor olur, takımı geçen sene kurtarmış olan korona bu sene imdada yetişemeyebilir.

Takımın kötü gidişatına dur denilmesi şart, yönetim ve hoca sorgulamaya başladı ve hocanın istifa ettiği fakat yönetim tarafından kabul görmediği biliniyor.

Bundan sonraki olası kötü sonuçların bileti mutlaka birilerine kesilecek ama Petrosporumuz gördüğü zarar ile kalacak, bunuda hiçbirimiz istemeyiz. Daha yolun yarısına bile gelmeden sonunun iyi bir yere çıkmayacağı ortaya çıktı.

Çözümü üretmesi gerekenlerden ricamız ellerini çabuk tutmaları sezon başında yapamadıkları transfer hamlelerini sezon ortasına nokta atışı şeklinde yapmalarıdır .

Bunun için yeterince vakitleride var imkanlarıda, birilerinin referansı ile değil yerinde görerek bilerek transferler yapmalılar. Transfer sezonu gelmeden birilerinin bu işle yoğun mesai harcaması şart, zira bu saatten sonra atılacak her karavana Batman sporunun köküne bir balta darbesi olacaktır.

Hiçbir yazımı kimsenin güdümünde yazmadım öncelikle bununda bilinmesini isterim. Bu işle uğraşanların bilmesi gereken konu Batman Petrolspor ne burokrasi zİncirindeki görev aldıkları bir kurum nede bir vitrindir, her kesimden binlerce takipçisi olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Yönetimde yer alan bazı büyüklerimize nacizane tavsiyem kötü gidişatın sebebini basına taraftara yada başka birilerine mâl etmeden önce sezon başında yaptıkları “pardon” yapamadıkları faaliyetleri gözden geçirmeleri ve doğru yolu bulmaya çalışmalarıdır.

Herzaman dediğim gibi yazdıklarım kimsenin şahsına değil, yaptıkları göreve olan katkılarınadır. Bu işlerde başarının takdiri kadar başarısızlığın ağırlığıda vardır bu görevlere gelenler bu bilinçle gelmiş olmalılar. Ben köşesinde yorum ağırlıklı yazılar yazan bir hemşehrinizim kendime yazar yada basın mesubu diyebilecek biri değilim.Son maçta bir kulüp yöneticisinin kötü gidişatın sebebi olarak orada hazır bulunan basın mensubu arkadaşlarımıza atıfta bulunması ve bir kulüp çalışanının insanların üzerine yürümesini çok yanlış bulduğumu belirtmek isterim, böyle büyük bir camiada yöneticilik yapan insanlara bu yaklaşımı yakıştıramadım.
İnşaAllah Herşey daha iyi olur, hepinize saygılarımı sunuyorum.
Kalın sağlıcakl

Share
2119 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN EĞİTİM CAMİASI VE ETİK KURUL…

  24 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  "Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değildir. Düşünmek için aklın eğitilmesidir "diyor Albert Einstein... Peki, ne kadar doğru eğitiliyoruz? Öğrencilerimizin belli bir motivasyona ulaşabilmesi, kişisel gayretlerinin gelişmesi ve arayışlarının derinleşmesi, aileleriyle birlikte öğretmenleri tarafından doğru beslenmeleri ile mümkün olabilir. Batman eğitim camiasında görev yapan bazı yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin başta sendikal faaliyetler olmak üzere kişisel ikbal planlamalarında gösterdikleri aktiflik, öğrencilerimize aktarmaları ger...
 • BATMAN OLARAK VALİLİKTEN VE BELEDİYEDEN 2021 BEKLENTİMİZ…

  11 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Birçok olumsuz gelişmelere rağmen 2020 yılını geride bırakarak 2021 yılına merhaba dedik. 2021 yılında hayata geçirilmesi öngörülen projeleri, hem Valiliğin hem de Belediyenin öncelik sırasına göre planladığını tahmin edebiliyoruz. Ancak, şehrin paydaşları olarak bu sürece hem katkı sunmak hem de beklentilerimizi hatırlatmak istiyoruz. Asbestli Su Boruları… 24 Mart 2020’de Batman Belediye başkan vekilliğine kayyım olarak atanan Vali Hulusi Şahin’in ilk olarak gündeme getirdiği ve tüm dünyada kullanılması yasak olan asbestli su boruları...
 • SİYASETİN KARA YÜZÜ…

  09 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 sene-i devriyesinde başlayan siyasi parti devri, devleti oluşturan olgunun millet olduğu bilinci oluşturularak, halk yönetimi esası üzerine kurulmuştu. 1945 yılında çok partili sisteme geçiş yapılmış fakat partilerin ömrü kısa olmuştur. 1970’li yıllara kadar süre gelen dönemlerde darbeler yapılmış, sıkıyönetim ilan edilmiş, sağ-sol çatışmaları başlamış, terör, anarşizm, ekonomik sorunlar, yüksek enflasyon ve eğitim sorunları büyük çapta ortaya çıkmış, ülke değerli evlatlarını siyasal teröre kurban verm...
 • NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM…

  03 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  12 Haziran 2020 Tarihinde yayınlanan ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF)  tarafından ödüle layık görülen makalemi bir kez daha siz değerli okurlarımla paylaşıyor, verdiğiniz destek için sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM… Oysa corona virüsün tüm dünyayı sardığı bir ortamda, en zengininden en fakirine, devlet başkanlarından çöpçüsüne kadar, en yaşlısından en gencine kadar, kadın erkek fark etmeden herkesin ama herkesin kendisine bir ders çıkaracağını, bu süreçten sonra da yeni insani değerle...