gap başlık

logo

BATMAN PETROLSPOR ÇIKIŞ  ARIYOR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sezona çok hızlı başlayan takımımızın başındaki kavak yelleri dağıldı ve ortada toz duman kaldı.

Sezon başından bu yana oynadığı 10 resmi müsabakanın İlk üçünden galibiyetle ayrılan takımımız, sonrasında oynadığı yedi maçın beşinde sahadan boynu bükük ayrıldı, kalan iki maçın  birinde galip geldi bir maçta ise berabere kaldı.

Şuan ne alt ne üst denebilecek bir sıralamada yer alan takımımız playoff potasınada düşme potasınada eşit uzaklıkta.

Bu saatten sonra oynanacak her maç, alınacak ve verilecek her puan altın değerinde, ya bu kayıp serisine devam edilecek dibe vurulacak yada lider durumda bulunan Soma maçından iyi bir sonuç alınarak yeni bir çıkışın başlandıgıcı oluşacak.

Umarım bir çıkış yoluna girilir. Allah korusun, olurda takım düşüş psikolojine girerse geçen senedende bildiğimiz gibi bu psikolojiden kurtulmak  çok zor olur, takımı geçen sene kurtarmış olan korona bu sene imdada yetişemeyebilir.

Takımın kötü gidişatına dur denilmesi şart, yönetim ve hoca sorgulamaya başladı ve hocanın istifa ettiği fakat yönetim tarafından kabul görmediği biliniyor.

Bundan sonraki olası kötü sonuçların bileti mutlaka birilerine kesilecek ama Petrosporumuz gördüğü zarar ile kalacak, bunuda hiçbirimiz istemeyiz. Daha yolun yarısına bile gelmeden sonunun iyi bir yere çıkmayacağı ortaya çıktı.

Çözümü üretmesi gerekenlerden ricamız ellerini çabuk tutmaları sezon başında yapamadıkları transfer hamlelerini sezon ortasına nokta atışı şeklinde yapmalarıdır .

Bunun için yeterince vakitleride var imkanlarıda, birilerinin referansı ile değil yerinde görerek bilerek transferler yapmalılar. Transfer sezonu gelmeden birilerinin bu işle yoğun mesai harcaması şart, zira bu saatten sonra atılacak her karavana Batman sporunun köküne bir balta darbesi olacaktır.

Hiçbir yazımı kimsenin güdümünde yazmadım öncelikle bununda bilinmesini isterim. Bu işle uğraşanların bilmesi gereken konu Batman Petrolspor ne burokrasi zİncirindeki görev aldıkları bir kurum nede bir vitrindir, her kesimden binlerce takipçisi olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Yönetimde yer alan bazı büyüklerimize nacizane tavsiyem kötü gidişatın sebebini basına taraftara yada başka birilerine mâl etmeden önce sezon başında yaptıkları “pardon” yapamadıkları faaliyetleri gözden geçirmeleri ve doğru yolu bulmaya çalışmalarıdır.

Herzaman dediğim gibi yazdıklarım kimsenin şahsına değil, yaptıkları göreve olan katkılarınadır. Bu işlerde başarının takdiri kadar başarısızlığın ağırlığıda vardır bu görevlere gelenler bu bilinçle gelmiş olmalılar. Ben köşesinde yorum ağırlıklı yazılar yazan bir hemşehrinizim kendime yazar yada basın mesubu diyebilecek biri değilim.Son maçta bir kulüp yöneticisinin kötü gidişatın sebebi olarak orada hazır bulunan basın mensubu arkadaşlarımıza atıfta bulunması ve bir kulüp çalışanının insanların üzerine yürümesini çok yanlış bulduğumu belirtmek isterim, böyle büyük bir camiada yöneticilik yapan insanlara bu yaklaşımı yakıştıramadım.
İnşaAllah Herşey daha iyi olur, hepinize saygılarımı sunuyorum.
Kalın sağlıcakl

Share
7586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...
 • BATMAN’DA OKULLAR HAZIR, PEKİ YA EĞİTİM?

  05 Eylül 2021 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri

  COVİD19 salgınıyla birlikte kapanan okullar, 6 Eylül’de yüz yüze ve haftanın beş günü olarak yeniden öğrencilerine merhaba diyor. Yayımlanan genelge gereği okullarda, maske, temizlik ve mesafe kurallarına titizlikle uyulacak, yakın temas olmaması için her türlü tedbir uygulanacak. Aşı olmayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testine tabi tutulacak olması, okulların açık tutulması için takdir görecek bir karardır. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin, sektör buluşmaları kapsamında okul servisleriyle bir araya ge...
 • Batman, yeni eğitim sezonuna hazır mı?

  25 Ağustos 2021 Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman genelinde de 6 Eylülde yüz yüze eğitim başlayacak… Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı esir alan covid 19 salgını nedeniyle eğitim camiamız 2 sezonunu maalesef kaybetmek zorunda kaldı. Yaşanmamış bu 2 eğitim sezonu, doğal olarak çocuklarımızın eğitimini gelecek açısından ciddi bir şekilde olumsuz etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Düşünsenize 6 sınıfta olan bir öğrenci, pandeminin başlamasıyla birlikte hiç eğitim ve öğretime katılmadan bu yıl 8’ci sınıfa gidecek… 6-7 sınıfta görmediği, işlemediği ve bi...