gap başlık

logo

BATMAN HUZURA KİLİTLENDİ…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Malumunuz, geçen hafta ülkemiz üzücü bir terör saldırısına maruz kaldı.

Özellikle sivil vatandaşların hedef alındığı böyle bir saldırının yüreklerde yarattığı sarsıntıyı anlatmanın imkânı bulunmamaktadır.

Saldırı sonrasında toplumun algısını manipüle etmek isteyen bazı kesimlerin saldırıların amacı olan ülkede korku ve endişeleri yayma çabalarını hayretle izlemeye devam ediyoruz.

Huzura karşıtlığı ile bilinen ve kirli akılların etkisinde kalan bazı kuruluş ile medyanın toplumun bilinçaltına yerleştirmeye çalıştığı korku imparatorluğuna en güzel cevabı hiç şüphesiz birlik ve beraberliğini korumaya devam eden ve terörün her türlüsünü lanetleyen gösterilerle ortaya koyan necip halkımız vermektedir.

Bu tür kabul edilemez saldırıların amacının toplumda korku ve infial yaratmak olduğu aşikârken ve bundan önce yapılan bu tür menfur saldırıların bölgemizde meydana getirdiği sosyolojik ve ekonomik olumsuzlukların etkileri ortadayken, ülkemize karşı çirkin iş birliği yapanların beyhude çabalarına toplum olarak ortak bir duruş sergilememiz zihinlerde önemli bir yer edinmiştir.

Hülasa; Korkularla halkı tasarımlamaya çalışanların yaptıkları saldırılara karşı elinin tersiyle karşılık veren halkımız ülkesine, bayrağına ve devletine sahip çıkmayı başarmıştır.

Birçok alanda istikrarı yakalayan bu ülkenin vatandaşları son yıllarda elde edilen ancak heyecanla devamını bekledikleri kazanımların terör marifetiyle heba edilmesine karşı gösterdikleri onurlu davranışla hiç şüphesiz kirli akıllara çok önemli bir duruş göstermiştir.

Şüphesiz toplumda oluşturulmaya çalışılan korkunun bertaraf edilmesi hükümetin görevidir ancak bu milletin üzerine oynanan oyunu bozmak Kürdüyle, Laz’ıyla, Türküyle ve diğer tüm etnik unsurlarıyla bu halkın görevidir.

Sosyal dokuya bakıldığında verilmek isten mesaj şudur ki; Batman halkı huzura kilitlenmiştir.

Allah ülkemize ve ülkemiz insanına bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Kalın sağlıcakla…

Share
963 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • CORONANIN BAYRAM MESAJI;“BARIŞ, KARDEŞLİK VE DOSTLUK İÇERİSİNDE YAŞAYIN YOKSA…”

  22 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Mübarek ramazan bayramını maalesef buruk bir şekilde kutlayacağız… 7’den 70’e hiçbirimizin yaşamadığı bir bayramı bu yıl ilk kez yaşayacağız. Sevdiklerimizden ayrı, Ev ziyaretlerinin olmadığı, El öpmeleri olmayacak çocukların… Büyükler birbirleriyle kucaklaşmayacaklar... Gelen misafirler şeker, lokum, kahve, tatlı ikram edemeyeceğiz… Çocuklarımıza bayram harçlıkları veremeyecek, birlikte selfi fotoğrafları çekemeyeceğiz… Gerçekten de bunları yazdıkça ve düşündükçe hepimiz için bu bayramın ne kadar da çok zor geçeceğini v...
 • KORANA GÜNLERİNDE BİR BAYRAM…

  20 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Hızla bulaşma riski dolayısıyla hayatımızı derinden etkileyen korona virüsü, Ramazan ayında ibadetlerimizi evimizde yapmamıza ve ailemizle daha fazla zaman geçirmemize vesile oldu. Bulaşın yayılımını engellemek için tedbirlerden ödün vermeden geçirmeye çalıştığımız bu kutsal ayda, davranışlarımıza ve hayat tarzımıza dikkat ederek enfekte olmaktan ve enfekte etmekten uzak durmaya özen gösterdik. Virüsün etkisi bitinceye kadar yine hep birlikte özen göstermeye devam edeceğiz. Kısacası bu Ramazan ayını ciddi tedbirlerle geçirerek dünyanın bi...
 • KORONA GÜNLERİNDE ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI İLETİŞİM…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Çok değerli Batman GAP Gazetesi okurları… İlimizin ve ülkemizin en çok okunan gazeteleri arasında yer alan GAP Gazetesinde, bundan böyle kendi alanımla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Bana bu imkanı sağlayarak siz değerli okurlarımızla buluşturduğu için gazetemizin genel yayın yönetmeni Sayın Mansur Obut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse;  aslen Ankaralıyım, Ankara’da 2012 yılından 2017 yılına kadar büyük bir anaokulu ve yerel bir kolejde okulöncesi öğretmeni olarak görev yaptım. Ankara’da bul...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN: ŞEHRİN %40’I ASBESTLİ BORULARDAN SU İÇİYOR…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Ülke genelinde korona virüsle yapılan mücadeleye rağmen son günlerde Batman’da artan vaka sayısını azaltmaya yönelik il hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan tedbirler olumlu sonuç vermeye başladı. Alınan tedbirlerin başarıyla devam etmesi için halkımızın rehavete kapılmadan alınan kararları desteklemesi ve bayram sonrasında normalleşmeye katkı sunması gerekiyor. Hem Batman Valiliği görevini hem de Batman Belediye Başkan vekilliği görevini birlikte yürüten Hulusi Şahin, 15 Mayıs 2020’de facebook’ta Mansur Obut’un canlı yayın konuğu olarak ili...