gap başlık

logo

31 Ağustos 2020

BAŞARI; BATMANLI FUTBOLCULAR İLE NASIL GELİR?


admin
info@batmangapgazetesi.com

Pandemi sürecinden dolayı geçtiğimiz sezonu devam ettirmeme kararı alan TFF ligi kaldığı gibi tescil etmişti ve küme düşmeyi kaldırmıştı.

Bunun üzerine Bölgesel Amatör Ligi’nin de aynı şekilde tescillenmesi sonucu 3. Lig’te yarışacak olan takım sayılarının artmış olması, ligin zorlu geçeceğinin en büyük göstergesi oldu.

Geçtiğimiz hafta Petrolspor yönetimi basın ile bir araya gelerek düşüncelerini aktardı.

Batman Petrolspor’un kemik kadrosunu Batmanlı futbolculardan oluşturacaklarını ilettiler.

Bu düşünceleri çok çok güzel ve yıllardır olması gerekenin bu olduğuna inanıyorum.

Şimdi Batman Petrolspor’un kemik kadrosu Batmanlı futbolculardan oluşacak ama hangi futbolcular? Petrolspor’u başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcu veya futbolcular var mı?

Hepimiz Batman Amatör Ligi’nde ve Türkiye’nin birçok yerinde oynayan Batmanlı futbolcuların yetenekli, hırslı, kaliteli olduklarını biliyor ve görüyoruz.

Bunların arasından ender futbolcular çok iyi yerlere gelebiliyor. Bunun son zamanlardaki en bariz örneği Petrolspor altyapısında yetişen Muhammed GÖNÜLAÇAR’dır.

Genç oyuncu yeteneklerini geliştirerek had safhada ilerledi ve önümüzde ki sezon Batman’ımızı Süper Lig’de temsil edecek.

Batmanlı futbolcuların bu kadar yetenekli olması ve çok azının iyi bir yerlere gelmesi bizim en büyük sorunumuz. Şimdi Petrolspor’un Batmanlı futbolculara ihtiyacı var.

Evet.

Tüm Batmanlı futbolcular Petrolspor için seve seve mücadele edecektir ancak bizi başarıya götürebilirler mi diye de düşünmeden edemiyorum.

Bu sezon kulübümüz çok iyi çalışıp, transferlere yoğunlaşması lazım.

Sağdan soldan önerilen Batmanlı futbolcuları alarak değil, izleyip beğenilen iyi yerlerde oynayan ve bizi başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcuları alması gerekiyor.

Torpille değil, hakkıyla gelen Batmanlı futbolcular lazım.

Umarım ki Petrolspor yönetimi bu konuda hassas davranır ve Batmanlı futbolcuların da en iyilerini seçerek takıma alırlar.

Share
10651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN OLARAK VALİLİKTEN VE BELEDİYEDEN 2021 BEKLENTİMİZ…

  11 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Birçok olumsuz gelişmelere rağmen 2020 yılını geride bırakarak 2021 yılına merhaba dedik. 2021 yılında hayata geçirilmesi öngörülen projeleri, hem Valiliğin hem de Belediyenin öncelik sırasına göre planladığını tahmin edebiliyoruz. Ancak, şehrin paydaşları olarak bu sürece hem katkı sunmak hem de beklentilerimizi hatırlatmak istiyoruz. Asbestli Su Boruları… 24 Mart 2020’de Batman Belediye başkan vekilliğine kayyım olarak atanan Vali Hulusi Şahin’in ilk olarak gündeme getirdiği ve tüm dünyada kullanılması yasak olan asbestli su boruları...
 • SİYASETİN KARA YÜZÜ…

  09 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 sene-i devriyesinde başlayan siyasi parti devri, devleti oluşturan olgunun millet olduğu bilinci oluşturularak, halk yönetimi esası üzerine kurulmuştu. 1945 yılında çok partili sisteme geçiş yapılmış fakat partilerin ömrü kısa olmuştur. 1970’li yıllara kadar süre gelen dönemlerde darbeler yapılmış, sıkıyönetim ilan edilmiş, sağ-sol çatışmaları başlamış, terör, anarşizm, ekonomik sorunlar, yüksek enflasyon ve eğitim sorunları büyük çapta ortaya çıkmış, ülke değerli evlatlarını siyasal teröre kurban verm...
 • NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM…

  03 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  12 Haziran 2020 Tarihinde yayınlanan ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF)  tarafından ödüle layık görülen makalemi bir kez daha siz değerli okurlarımla paylaşıyor, verdiğiniz destek için sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM… Oysa corona virüsün tüm dünyayı sardığı bir ortamda, en zengininden en fakirine, devlet başkanlarından çöpçüsüne kadar, en yaşlısından en gencine kadar, kadın erkek fark etmeden herkesin ama herkesin kendisine bir ders çıkaracağını, bu süreçten sonra da yeni insani değerle...
 • YENİ UMUTLARA MERHABA…

  31 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Son derece zor ve sıkıntılı bir yılı geride bırakıyoruz… Gerçekten de 2020 yılı belki dünya tarihinde yaşanan olumsuz olaylarıyla anılacaktır. Dünyayı saran Covid 19 salgını ülkemizde de, ilimizde de etkisini gösterdi ve birçoğumuz maalesef en yakınlarımızı ebediyete uğurlamak durumunda kaldık. Taziyelerini bile yapamadık… Depremler, sel felaketleri, çığ düşmeleri, ekonomik sıkıntılar, sektörel daralmalar, işsizlik, uçak kazası gibi olaylar maalesef canımızı ve cebimizi yakan olumsuz örneklerden sadece birkaçı… Lakin bütün olums...