gap başlık

logo

31 Ağustos 2020

BAŞARI; BATMANLI FUTBOLCULAR İLE NASIL GELİR?


Yaşar Obut
yasar@batmangapgazetesi.com

Pandemi sürecinden dolayı geçtiğimiz sezonu devam ettirmeme kararı alan TFF ligi kaldığı gibi tescil etmişti ve küme düşmeyi kaldırmıştı.

Bunun üzerine Bölgesel Amatör Ligi’nin de aynı şekilde tescillenmesi sonucu 3. Lig’te yarışacak olan takım sayılarının artmış olması, ligin zorlu geçeceğinin en büyük göstergesi oldu.

Geçtiğimiz hafta Petrolspor yönetimi basın ile bir araya gelerek düşüncelerini aktardı.

Batman Petrolspor’un kemik kadrosunu Batmanlı futbolculardan oluşturacaklarını ilettiler.

Bu düşünceleri çok çok güzel ve yıllardır olması gerekenin bu olduğuna inanıyorum.

Şimdi Batman Petrolspor’un kemik kadrosu Batmanlı futbolculardan oluşacak ama hangi futbolcular? Petrolspor’u başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcu veya futbolcular var mı?

Hepimiz Batman Amatör Ligi’nde ve Türkiye’nin birçok yerinde oynayan Batmanlı futbolcuların yetenekli, hırslı, kaliteli olduklarını biliyor ve görüyoruz.

Bunların arasından ender futbolcular çok iyi yerlere gelebiliyor. Bunun son zamanlardaki en bariz örneği Petrolspor altyapısında yetişen Muhammed GÖNÜLAÇAR’dır.

Genç oyuncu yeteneklerini geliştirerek had safhada ilerledi ve önümüzde ki sezon Batman’ımızı Süper Lig’de temsil edecek.

Batmanlı futbolcuların bu kadar yetenekli olması ve çok azının iyi bir yerlere gelmesi bizim en büyük sorunumuz. Şimdi Petrolspor’un Batmanlı futbolculara ihtiyacı var.

Evet.

Tüm Batmanlı futbolcular Petrolspor için seve seve mücadele edecektir ancak bizi başarıya götürebilirler mi diye de düşünmeden edemiyorum.

Bu sezon kulübümüz çok iyi çalışıp, transferlere yoğunlaşması lazım.

Sağdan soldan önerilen Batmanlı futbolcuları alarak değil, izleyip beğenilen iyi yerlerde oynayan ve bizi başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcuları alması gerekiyor.

Torpille değil, hakkıyla gelen Batmanlı futbolcular lazım.

Umarım ki Petrolspor yönetimi bu konuda hassas davranır ve Batmanlı futbolcuların da en iyilerini seçerek takıma alırlar.

Share
3847 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SESSİZLİK…

  21 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Ses ne zaman sessizliğe dönüşür hiç düşündünüz mü? Konuşmak istersiniz ama insanların sizi duymamak için sağırlaştığını görürsünüz. Konuşmak istersiniz ama siyaseten çözüm makamında olanların sizden kaçtığına şahitlik edersiniz. Konuşmak istersiniz ama ilgisizlik, sevgisizlik ve boş vermişlik gibi kavramların yüzünüze çarptığını bilirsiniz. Konuşmak istersiniz ama konuşmanın anlamını yitirdiğini hissedersiniz. Ve fark edersiniz ki bunu hisseden sessizlik, sesi anlamsızlaştırmış ve kendine asil bir rol biçmiştir. İşte böyle bir...
 • Kaçakçılık operasyonu 64 gözaltı

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ayda yaptığı operasyonlarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirdi. Operasyonlarda gözaltına alınan 64 şahıs hakkında ise adli işlem başlatıldı. 1 AYLIK ÇALIŞMA AÇIKLANDI Emniyet ekipleri, son bir ay içerisinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araçlarda ve araştırmalar neticesinde elde edilen adreslerde yapılan aramalarda;  7 bin 470 paket sigara, 830 adet cep telefonu, 388 kilo nargile tütünü, 690 paket puro, 13 adet araç lastiği, 113 bin ...
 • Küçük Sanayi Sitesi’ne 300 işyeri yapılacak

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Vali Hulusi Şahin, Batman Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yaklaşık 300 işyerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Batman Gültepe Mahallesi Kozluk yolu üzerindeki küçük sanayi sitesinin bitişiğinde temelleri atılmaya başlanan işyerlerinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Şahin, site yönetiminden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Site yönetimini girişimlerinden dolayı tebrik eden Vali Şahin, Batman’da aşı ve ekmeği büyütme gayreti gösteren herkesi desteklemeye çalıştıklarını belirterek, sanayi sitesin...
 • Petrolsporda SMS Fiyaskosu…

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

   Aslında çok zorunlu olmadığı sürece kolay kolay spor konularına pek fazla girmeyi tercih etmiyorum. Çünkü içerisinde yıllarca bulunduğum bu camia, biliyorum ki her ne kadar sosyal ve tanıtım amacı gütse bile aslında çok zor, meşakkatli, tecrübe ve emek isteyen bir sektördür. Özellikle futbol sektöründe  büyük ve dev olarak bildiğimiz takımların hali ortada ve içler acısı hallerini, kapanma noktasına geldiklerini ve sahipsizliklerini maalesef görüyor, duyuyoruz... Türk futbolu maalesef işin ehli olmayan beceriksiz yöneticiler sayesinde...