gap başlık

logo

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDECEK

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDECEK

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak, İlgili kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı; İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Psikolog Ömer Işık tarafından bağımlılık ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin kurula yaptığı bilgilendirme sunumun ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ‘Bilişim Araçlarını Bilinçli Kullanma’ projesine ilişkin bir sunum yapıldı.

Bağımlılıkla ile mücadelede kurumların işbirliğinin önemine değinen Vali Şahin, çocuklarımızı zehirleyen bu belayı defetmek için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, İlimizde Yeşilay Danışmanlık Merkezinin açılmasının önemli olduğunu,  bu merkezden en iyi şekilde faydalanılması gerektiğini ifade etti. Teknoloji bağımlığının çocuklar üzerinde büyük olumsuzluklara yol açtığını ifade eden Vali Şahin, özellikle okullarda bunun önüne geçilmesi için gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Toplantı, bir sonraki dönemde yürütülecek çalışmaların ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Bağımlılıkla Kararlı Bir Şekilde Mücadele (2) Bağımlılıkla Kararlı Bir Şekilde Mücadele (1)

 

Share
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ