logo

ASLAN; “BU SEÇİM KIRILMA NOKTASIDIR”

ASLAN; “BU SEÇİM KIRILMA NOKTASIDIR”

25 ve 26’cı dönem HDP Mardin ve Batman milletvekili M. Ali Aslan, gazetemizin kuruluş yıldönümü dolayısıyla tebrik ve nezaket ziyaretinde bulundu.

Ülke genelinde basının son derece zor koşullar altında gazetecilik yapmaya çalıştıklarını ifade eden Aslan, basının demokrasilerin vaz geçilmezleri arasında olduğunu belirtti. Batmanda vekillik yaptığı süre zarfında Batman halkının büyük takdir ve beğenisini kazanan milletvekili M. Ali Aslan, Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimi için de görüşlerini okurlarımızla paylaştı.

“HALKIMIZA MİNNET VE VEFA BORCUM VAR”

Aslan, yaptığı açıklamada Pazar günkü yerel seçimin ülke genelinde her siyasi parti ve adaylar için kırılma noktası olacağını belirterek; “ Halk sadece yerel yönetim iktidarını değil, ülkenin mevcut iktidarlarını ve geleceğini belirleyecektir. Aldığım izlenim ve elde ettiğim bilgiler doğrultusunda, her partinin kendi tabanında kırgın ve geçmişten kaynaklanan küskünlüklerin azımsanmayacak ölçüde kitleler var. Tabi bunun sonuçlarını sandıkta göreceğiz. Benim kişisel dileğim ve temennim odur ki, inşallah huzurlu, güvenli ve halkın hür iradenin sandığa yansıyarak tecelli etmesidir.

Batman halkı kime karar veriyor ve sandıkta seçiyorsa, yasa ve halk iradesi gereği 5 yıl boyunca görevinin başında olmalıdır. Kayyum atamaları hiçbir şekilde demokrasi ve halk iradesi tecellisiyle bağdaşmayan anti demokratik bir uygulamadır.

Ben her zaman halkım için, elimden geldiğince şuan da milletvekili olmasam bile, mümkün olduğunca halkımıza yardımcı olmaya ve halkımızın sorunlarına duyarlılık göstermeye çalışıyorum. Çünkü halkımıza minnet ve vefa borcum vardır. Bu kadirşinas halkımıza ne kadar hizmet etsek, ne kadar bedel ödesek azdır. Tabi bu benim kişisel yapımda var. Kapım herkese her zaman açıktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sizin aracılığınızla da tüm Batman halkına en kalbi duygularımla selam ve saygılarımı iletiyorum.” dedi.

“Bu seçim kırılma noktasıdır” (1)

Share
#

SENDE YORUM YAZ